Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.06.2020 10:45
FIFA 20 Skysports
759V

FIFA 20 użyczy odgłosów stadionowych stacji Sky Sports. Na stadionach usłyszymy kibiców z gry

Wygląda na to, że stacja Sky Sports zamierza wykorzystać nagrania, które ma w posiadaniu Electronic Arts, aby symulować odgłosy kibiców na stadionach. 

Choć rozgrywki piłkarskie wracają powoli do normalności, a mecze są ponownie rozgrywane, to wciąż niestety odbywa się to bez udziału publiczności. Jest to bez wątpienia sytuacja nieco niewygodna, szczególnie dla osób, które oglądają mecze poprzez telewizyjne transmisje. Zdecydowanie brakuje tej atmosfery

Niektóre ligi puszczają w tle nagrania kibiców ze zbiorów własnych, a Sky Sports (popularna wielkobrytyjska stacja odpowiada za emisję meczów Premier League) zamierza w tym wszystkim pójść jeszcze krok dalej. Jak dowiedział się portal The Verge, trwają rozmowy między ich przedstawicielami, a Electronic Arts, na temat wykorzystania odgłosów stadionowych z gry FIFA 20.

Rob Webster, dyrektor Sky Sports, wypowiedział się na temat poszukiwania odpowiednich rozwiązań przez ostatnie miesiące. Jak twierdzi, celem stacji jest dostarczenie jak najlepszych wrażeń z seansów meczów piłkarskich:

Gdy rozgrywki sportowe były zawieszone, spędzaliśmy mnóstwo czasu, zastanawiając się, jak transmitować je w nowy sposób, aby przyciągać fanów, nawet jeśli nie mogą się spotkać na meczu. 

Chcemy, aby nasi widzowie wciąż odczuwali wszystko jak dawniej i mieli możliwie najlepsze doświadczenia z seansów- nawet jeśli nie mogą spotkać się na stadionach, albo z przyjaciółmi i rodzinami.

Angielska ekstraklasa startuje już za dwa tygodnie i wtedy będziemy mogli zobaczyć oficjalne, czy udało się osiągnąć porozumienie oraz jak wypada wszystko w praktyce. Miejmy nadzieję, że pomysł wypali, a wrażenia z oglądania będą przynajmniej przyjemne. 

Warto także przypomnieć, że popularność FIFY zdaje się cały czas rosnąć. I bynajmniej nie tylko na świecie, seria jest najbardziej pożądaną także w Polsce.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/6/5/21281978/premier-league-games-sky-ea-sports-fifa-division-crowd-noises-aston-villa-manchester-city

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 20