Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.06.2020 12:10
NBA 2k20 black lives matter
950V

NBA 2K20 dodaje specjalne koszulki. W grze będziemy mogli pokazać nasze wsparcie dla protestujących

2K Games postawiło na bardzo ciekawą formę wspierania protestów, które mają miejsce w Stanach Zjednoczonych. Do najnowszej odsłony NBA 2K dodano specjalne koszulki. 

Sytuacja, która ma obecnie miejsce w Stanach Zjednoczonych (właściwie eskalowała już na cały świat) powoduje wzmożone wsparcie ze strony wielu branży. Odnosi się to także do działu gier wideo, gdzie przekładane są kolejne wydarzenia, a twórcy starają się pomagać na swój sposób.

Jedni, jak na przykład Activision, zamieszczają krótką informację, mającą być wsparciem dla protestujących, a jeszcze inni, jak Rockstar, wyłączają czasowo swoje serwery. O krok dalej, pod względem pomysłu, poszli twórcy gry NBA 2K20, którzy dodali specjalne koszulki, dzięki którym można nagłośnić problem. 

Kolekcja nowych ubrań to minimalistyczne, czarne koszulki z trzema wersjami napisów do wyboru: "Black Lives Matter", "Say Their Names" oraz "I Can't Breathe". Cały zestaw jest do odebrania w Swags, które znajduje się na osiedlu w trybie MyCareer. Koszulki są oczywiście całkowicie darmowe.

Dajcie znać, co sądzicie o tego typu działaniach ze strony twórców? Trzeba przyznać, że wydaje się to ciekawą formą solidaryzowania z poszkodowanymi. 

nba 2k20 black lives matter

Źródło: https://gamerant.com/nba-2k20-black-lives-matter/

Tagi: 2K Games nba 2k20 Visual Concepts