Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.06.2020 09:14
Switch firmware
2587V

Nintendo Switch z nowym firmwarem. Aktualizacja 10.0.4 naprawia błąd

Minął tydzień a już możemy mówić o nowej aktualizacji systemu Nintendo Switch. Japońska firma udostępniła już nowe pliki firmware'u.

Switch doczekał się kolejnej małej aktualizacji firmware'u, oznaczonej tym razem kodem 10.0.4. Zmiany nie ograniczają się oficjalnie do "poprawy ogólnej stabilności systemowej", co zwykle wpisuje Nintendo w przypadku takich mniejszych modyfikacji firmware'u. Deweloperzy poprawili błąd, który w niektórych regionach powodował, że użytkownicy Switch nie mogli zapisać danych swojej karty płatniczej, tak by dokonać zakupów na eShop.

"Wersja 10.0.4
Poprawiono następujący problem:
Wyeliminowaliśmy problem sprawiający, że w niektórych krajach i regionach nie można było dodać funduszy korzystając z nowej karty płatniczej, ani nie można było zarejestrować informacji dotyczącej karty płatniczej w Nintendo eShop na Nintendo Switch".

To jedyna oficjalnie wzmiankowana zmiana w aktualizacji 10.0.4. Bardzo możliwe jednak, że Nintendo wprowadziło jednak również inne modyfikacje, którymi się nie chwali. Zapewne chodzi o wprowadzenie kolejnych zabezpieczeń antypirackich.

Warto przy okazji rzucić okiem na wielką wyprzedaż gier na Switch.

Źródło: https://nintendoeverything.com/switch-update-out-now-version-10-0-4/

Tagi: aktualizacja firmware switch