Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.06.2020 10:27
Unsung Story
827V

Unsung Story żyje! Gra zaprojektowana przez autora Final Fantasy Tactics na pierwszym gameplayu

Z Unsung Story związana jest jedna z bardziej znanych afer związanych z crowdfundngiem. Okazuje się, że projekt ujrzy jednak światło dzienne - tematem zajęło się inne studio.

Tak jak pisaliśmy w 2017 roku, Unsung Story zostało po wielu latach leżenia odłogiem finalnie przejęte przez firmę Little Orbit. Autorzy, którzy skasowali za stworzenie projektu ponad 650 tysięcy dolarów po latach bezczynności (przez 3 lata nie przedstawiono żadnego gameplayu) ostatecznie wycofali się z produkcji sygnowanej przez Yasumiego Matsunę (autora Vagrant Story i Final Fantasy Tactics). Gra trafi jednak na rynek - prace zostały rozpoczęte praktycznie od zera i przy wykorzystaniu oryginalnej designerskiej wizji Matsuno.

W ostatnich dniach Little Orbit zaprezentowało pierwszy gameplay z Unsung Story: Tale of the Guardians. Możemy tu zobaczyć podstawy mechaniki bitewnej, to jak działają elementy taktyczne (przewaga wynikająca z rzeźby terenu czy pozycji wobec oponenta) i wreszcie magia.

Walka odbywa się w niewielkich zespołach, tak jak w kultowym taktycznym RPG-u, czyli w Final Fantasy Tactics. Wygląda to całkiem estetycznie, jak na standardy wizualne gier z tego gatunku. Mechanika bitewna też wygląda na dorbze przemyślaną. Oby to się udało!

Kiedy Unsung Story: Tale of the Guardians trafi na rynek? Deweloperzy zapowiadają, że stanie się to w ostatnich miesiącach 2020 roku. Aktualizacje dotyczące procesu produkcyjnego są publikowane na kickstarterowej stronie gry. Tytuł trafi na PC, PS4, XOne i Switch.

Źródło: Kickstarter

Tagi: final fantasy tactics unsung story yasumi matsuno