Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.06.2020 17:17
Bloober Team
330V

Bloober Team i Satus pomogą polskiej branży. Twórcy Blair Witch i Layers of Fear zainwestują w młode studia

Bloober Team ponownie wyciąga rękę do deweloperów z naszego kraju. Twórcy Blair Witch i Layers of Fear wspólnie ze Satus przygotowały fundusz, który pozwoli zrealizować ambitne projekty mniejszych zespołów. Projekt pozwoli na stworzenie wielu nowych produkcji.

Bloober Team już na początku pandemii potwierdziło chęć pomagania deweloperom oraz mniejszym studiom. Firma zaprosiła do współpracy twórców, którzy dzięki propozycji mogli przetrwać najgorsze. Był to jednak dopiero początek propozycji przygotowanej przez zespół.

Teraz Bloober Team oraz Status ogłosiły powołanie funduszu inwestycyjnego, dzięki któremu mniejsze studia mogą liczyć na pomoc finansową. Satus Games jest wspierany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Bridge Alfa i dzięki NCBR fundusz wyniesie 40 mln zł. Kolejne 10 mln zł dorzucą prywatni inwestorzy.

Piotr Babieno, prezes Bloober Team, podkreślił, że od dawna szukał sposobu, by pomóc młodym zespołom:

„Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, w jaki sposób wesprzeć polski sektor gamingowy, a zwłaszcza małe studia, które mają duży potencjał, przy czym brakuje im odpowiednich środków, żeby pracować nad autorskimi projektami i technologiami. Duża część z nich bez takiego wsparcia nigdy nie miałyby szans, żeby zaistnieć. Przystąpienie jako komandytariusz do ASI współtworzonego z Satus pozwoli zrealizować ten pomysł. Z naszego punktu widzenia mamy szansę stworzyć ekosystem, w którym pieniądze łączą się z wiedzą”

Jest to oczywiście forma inwestycji, która pozwoli Bloober Team wyłowić ciekawe projekty. Dzięki odpowiedniemu wsparciu finansowemu deweloperzy zrealizują swoje koncepcje i będzie to duża szansa dla twórców, którzy mają problem ze znalezieniem odpowiedniego wydawcy:

„Poza oczywistym zyskiem z inwestycji, liczymy również na ciekawe projekty, które mogą nawiązać współpracę z różnymi podmiotami naszej grupy kapitałowej. Feardemic – nasze ramię wydawnicze – już od pewnego czasu przygląda się kilku takim obiecującym projektom. Jest to więc nie tylko inwestycja finansowa, ale przede wszystkim merytoryczna, pozwalająca zmonetyzować i skalować doświadczenie i zasoby merytoryczne Bloober Team z korzyścią dla funduszu i wspieranych podmiotów. Zyskujemy wspólnie nową dźwignię, która mamy nadzieję będzie miała duży wpływ na polską branżę gier – dodał Babieno.”

Satus Games chce w ciągu trzech najbliższych lat zainwestować w ponad 40 podmiotów.  Warto dodać, że Bloober Team nie tylko pomaga, a bardzo aktywnie działa w temacie nowej generacji. Twórcy opracowują Observer System Redux oraz The Medium.

Źródło: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/bloober-team-i-satus-powolaly-fundusz-inwestujacy-w-gry-ze-wsparciem-ncbr,akcje,266708

Tagi: Bloober Team fundusz pomoc satus satus games