Iza Łęcka Iza Łęcka 03.06.2020 12:42
Xbox Series X Japonia
1045V

Microsoft zawalczy o Japonię. Premiera Xboksa Series X zaplanowana na koniec roku

Jak słyszeliśmy już nie raz, Microsoft planuje zapewnić jednoczesną premierę Xboksa Series X na całym świecie. Redakcja Famitsu dopytywała jednak o plany korporacji związane z debiutem w Kraju Kwitnącej Wiśni. Odpowiedź tym razem nie zaskakuje.

Marka Xbox nie radzi sobie dobrze w Japonii, ale Phil Spencer wciąż powtarza, że na nowej generacji zamierza zawalczyć o ten rynek. Sytuację postanowiło zbadać Famitsu, które skontaktowało się z lokalnym oddziałem Microsoftu, by dopytać o premierę Xboksa Series X.

Xbox One debiutował w Japonii z 10-miesięcznym opóźnieniem, obecnie jednak lokalny oddział Microsoftu zapewnił o premierze Xboksa Series X przewidzianej na wskazany już termin - koniec 2020 roku. Już jakiś czas temu szef Xboksa potwierdził, że korporacja zamierza wykonać „znacznie lepszą pracę” wprowadzając next-gena w tym regionie. 

Dziennikarze wymienili również pierwsze gry, które będą dostępne na nowej generacji na japońskim rynku: Halo Infinite, Assassin's Creed Valhalla, Scarlet Nexus i Bright Memory: Infinite. Produkcje zostały wskazane przez Microsoft. Na liście nie pojawia się aktualnie Yakuza: Like a Dragon.

Jeśli Microsoft zapewni Xboksa Series X w dniu światowej premiery nawet w Japonii, możemy przyjąć, że korporacja zadba również o odpowiednią liczbę sztuk dla rynków, w którym marka Xbox ma lepszą pozycję. Wciąż niestety nie znamy ostatecznej daty premiery next-genowej konsoli.

Źródło: https://www.famitsu.com/news/202006/03199088.html

Tagi: japonia Microsoft microsoft japan Xbox xbox japan xbox series x