Iza Łęcka Iza Łęcka 03.06.2020 08:55
Unreal Engine 5 Epic Games
942V

PS5 i Xbox Series X korzystając z Unreal Engine 5 mogą stworzyć „kontinuum” pomiędzy grami a filmami

Epic Games szykuje graczy na pierwsze produkcje stworzone w wykorzystaniem Unreal Engine 5. Producent silnika zapewnia, że nowa technologia zaoferuje zupełnie nową jakość, pozwalając deweloperom na stworzenie bliskich relacji pomiędzy grami a filmami.

Efektowny pokaz Unreal Engine 5 przygotowuje graczy na prawdziwą nową generację. Zdaniem Epic Games technologia pozwoli „gonić fotorealizm”. Choć na pierwsze produkcje stworzone za pomocą UE5 przyjdzie nam jeszcze zaczekać, producent silnika jest przekonany, że nadciąga zupełnie nowa jakość.

Podczas rozmowy z dziennikarzem Gamespotu Kim Libreri stwierdził, że Unreal Engine 5 pozwoli deweloperom na jeszcze lepsze połączenie gier oraz filmów. Dyrektor techniczny Epic Games podkreśla, że obie branże (growa i filmowa) korzystają z takich samych rozwiązań, a twórcy gier coraz częściej wykorzystują sztuczki znane z Hollywood.

„Technologia animacji twarzy jest prawie taka sama w obu branżach. Podczas grania w Red Dead Redemption lub Horizon Zero Dawn widzimy, że mają one świetną animację twarzy. Być może na tej generacji nie możemy mówić o takiej samej wierności, ale otrzymamy ją na następnej generacji.”

Unreal Engine 5 na PS5 i Xboksie Series X pozwoli na stworzenie „kontinuum” pomiędzy branżami, a twórcy filmów i gier będą ze sobą ściśle współpracować:

„Myślę, że będzie to kontinuum pomiędzy tymi dwoma światami. Uważam, że artyści będą się krzyżować. (...) Będziemy świadkami masowego krzyżowania się tych dwóch światów. Czy to oznacza, że gry i filmy będą lepsze? Tak, i myślę, że zobaczymy nowe rodzaje rozrywki.”

W swojej wypowiedzi dyrektor techniczny odniósł się również do nowych produkcji. Kim Libreri podkreśla, że nie zna planów Warner Bros., ale przyjmując, że deweloperzy pracują nad zupełnie nową historią Batmana dla nowej generacji, zapewnią niesamowitą oprawę, którą można porównać do wysokiej klasy filmów animowanych. Te wszystkie elementy nie będą teraz zwykłym CGI, gdyż deweloperzy otrzymają możliwość renderowania wydarzeń na żywo – właśnie za pomocą PS5 i Xboksa Series X.

W ciągu najbliższych pięciu lat będziemy świadkami „kilku naprawdę szalonych rzeczy”.

Źródło: https://wccftech.com/epic-cto-believes-unreal-engine-5-and-next-gen-can-create-a-continuum-between-games-and-movies/

Tagi: Epic Games Kim Libreri ps5 unreal engine 5 xbox series x