Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.06.2020 17:00
PS4 pudełka
1237V

Gry w pudełkach mogą zniknąć za 2-3 lata. Szef Frontier Developments zwiastuje cyfrową przyszłość

Nasza branża zdumiewająco dobrze poradziła sobie podczas pandemii, ale wciąż trwające wydarzenia miały znacząco przyspieszyć nieuniknione. David Braben jest przekonany, że globalna sytuacja sprawiła, że znacznie szybciej wydawcy zrezygnują z dystrybucji fizycznej.

Branża gier płynnie przeszła na pracę zdalną, gry wciąż powstają, konsole zmierzają na rynek, jednak ze względu na liczne ograniczenia, wielu graczy musiało przekonać się do dystrybucji cyfrowej. To właśnie z powodu pandemii chętniej sięgamy po e-wydania i sytuacja ma mieć znaczący wpływ na pudełka.

David Braben, założyciel i dyrektor generalny Frontier Developments, podczas GamesIndustry.biz Investment Summit Online wypowiedział się o zmianach, które nadejdą w przeciągu najbliższych lat:

„Zobaczyliśmy przyspieszenie w przechodzeniu z fizycznych na cyfrowe wydania. To dobrze. Prawdopodobnie miną od dwóch do trzech lat, zanim fizyczna dystrybucja mniej więcej zniknie i prawdopodobnie trochę przyspieszono tę sytuację.”

W pewien sposób z Davidem Brabenem zgadza się Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two, który choć dostrzega podobną sytuację, to podkreśla, że nie chce, by fizyczne wydania gier zniknęły.

Pandemia ma zupełnie zmienić oblicze rozgrywki, jednak trudno tak naprawdę powiedzieć, jak będzie wyglądać przyszłość. Nie mogę uwierzyć, że już za trzy lata wszyscy gracze będą chcieli korzystać wyłącznie z cyfrowych wydań, ale jak wiadomo na każdym rynku sklepy cyfrowe zaczynają osiągać coraz lepsze wyniki. W Polsce sprzedaż fizyczna wciąż dominuje.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-28-david-braben-physical-games-will-go-away-in-two-to-three-years?

Tagi: cyfrowa dystrybucja dystrybucja cyfrowa Frontier Developments sprzedaż