Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.06.2020 15:35
PS5 DualSense
4337V

PS5 posiada „lepszą architekturę niż jakakolwiek konsola w historii”. Deweloperzy chwalą PlayStation 5

Już za kilka dni zobaczymy pierwsze gry na PS5, więc kolejni deweloperzy chętnie wypowiadają się na temat PlayStation 5. Jeff Grubb miał okazję porozmawiać z kilkoma twórcami gier third-party i deweloperzy chwalą architekturę zaproponowaną przez Marka Cerny'ego.

W najbliższy czwartek zobaczymy pokaz przybliżający graczy do PS5, podczas którego powinniśmy spojrzeć na między innymi nową produkcję Bluepoint Games. Uznani deweloperzy od dawna pracują nad tajnym tytułem, a ostatnie słowa jednego z deweloperów sugerują prezentację gry.

Temat pokazu Sony rozgrzewa cały świat, więc Jeff Grubb, który jako pierwszy potwierdził datę wydarzenia, w swoim tekście zaznaczył, że PS5 posiada „lepszą architekturę niż jakakolwiek konsola w historii”. Jego słowa zostały przytoczone na Twitterze, na co postanowił wypowiedzieć się redaktor, który zaznaczył, że deweloperzy chwalą sprzęt.

Co jednak trzeba podkreślić, nie mówimy tutaj o twórcach Sony, a deweloperach third-party z wielkim, 25-letnim doświadczeniem. Takie osoby na pewno wiedzą, co mówią, więc najwidoczniej Mark Cerny nie zawiódł dostarczając twórcom urządzenie, które faktycznie może zapewnić oczekiwaną jakość.

Najważniejsze w tym wszystkim jest oczywiście jedno: pod koniec roku na rynku zadebiutuje sprzęt, który faktycznie został przygotowany z głową i pozwoli programistom na realizacje założeń. Tym razem nikt nie będzie musiał od samego początku kombinować, by wydobyć z urządzenia odpowiednią jakość.

Źródło: Twitter: JeffGrubb

Tagi: playstation 5 ps5 Sony