Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.06.2020 13:00
Avalanche
385V

Avalanche otwiera nowy oddział i zwiększa zatrudnienie

Autorzy serii Just Cause rozwijają się, przygotowując się do tworzenia kolejnych projektów. Firma ogłosiła, że znacząco rozszerzy swoje zespoły deweloperskie.

Twórcy popularnej serii Just Cause i Rage 2 szykują się do nowych przedsięwzięć. Szwedzki zespół Avalanche ogłosił, że otwiera właśnie nowy oddział, położony w Wielkiej Brytanii.

Nowe biuro Avalanche znajduje sie w Liverpoolu. Do otwarcia oddziału dojdzie jeszcze w czerwcu. Początkowo będzie tu pracować 5 deweloperów, a po procesie dalszej rekrutacji brytyjski zespół Avalanche rozszerzy się do 50 osób. Firma chce osiągnąć taki stan zatrudnienia w ciągu 2 lat.

Nowi pracownicy będą również zatrudniani w kwaterze głównej Avalanche - studio chce się rozszerzyć w Sztokholmie o kolejnych 50 deweloperów. Avalanche posiada również obecnie oddział w Nowym Jorku i w szwedzkim mieście Malmo.

Póki co studio nie ogłosiło jeszcze kontynuacji marki Just Cause. Fani spodziewają się jednak, że właśnie Just Cause 5 jest najnowszym projektem, nad którym pracuje aktualnie Avalanche.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-01-avalanche-opens-new-uk-studio

Tagi: avalanche