Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2020 20:30
PS5
1766V

Sony obawiało się przecieku informacji o pokazie PS5, więc deweloperzy nie znali daty wydarzenia

Fani marki PlayStation mogą odliczać godziny do wydarzenia przygotowującego graczy na premierę PS5. Na imprezę szykują się także deweloperzy, którzy dopiero dzisiaj otrzymali informację, kiedy pokażą swoje gry.

Sony odsłoniło dzisiaj karty i zaprosiło graczy na pierwszy z serii prezentacji PlayStation 5. W przyszłym tygodniu zobaczymy gry zmierzające na nową generację i podczas wydarzenia szansę pokazania swoich gier otrzymają deweloperzy z całego świata.

Pewną ciekawostkę dotyczącą show zdradził Jason Schreier, który potwierdza, że Sony bardzo obawiało się przecieków... I z tego powodu przynajmniej dwóch deweloperów, którzy mają pokazywać gry na imprezie, nie wiedziało, kiedy odbędzie się „The Future of Gaming”.

Twórcy mogli podejrzewać, że pokaz odbędzie się na początku czerwca (w końcu nawet Schreier o tym wspominał), ale dopiero gdy Sony ogłosiło informację na blogu, otrzymali ostateczne potwierdzenie.

Japoński producent chce zadbać o element zaskoczenia i korporacja stara się wyeliminować najmniejsze przecieki. Wciąż nie wiemy, jak wygląda PS5, nie znamy żadnych produkcji first-party rozwijanych z myślą o nowej generacji, więc gracze mogą zostać kilkukrotnie mocno zaskoczeni.

Źródło: Twitter: jasonschreier

Tagi: Jason Schreier playstation 5 ps5 Sony