Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.06.2020 08:02
System Shock
1663V

System Shock Remake żyje! Demo dostępne dla wszystkich

Od kilkunastu miesięcy nie słyszeliśmy nic na temat wyczekiwanego remastera kultowego System Shocka. Na szczęście Nightdive Studios nie skasowało tego przedsięwzięcia.

Bez żadnych fanfar czy zapowiedzi Nightdive Studios opublikowało wersję demonstracyjną System Shock Remaster. Pliki wersji demonstracyjnej są już gotowe do pobrania ze Steam i GOG.

Demo pozwala m.in. na przetestowanie kompletu gier, które dostępne są w sektorze Medical Bay. Wersja demonstracyjna gry w wersji pre-alfa była już wcześniej dostępna dla osób, które wsparły projekt na Kickstarterze, ale wtedy pliki były wydawane tylko ograniczonej grupie fanów, którzy wsparli produkcję finansowo.

Przypominam, że Nightdive Studios stara się, by rozgrywka w remasterze była jak najbardziej wierna temu, co dostaliśmny w 1994 roku. Studio poprawia w zasadzie tylko grafikę, pozostawiając klasyczny gameplay i fabułę.

W komunikacie prasowym studio zapewnia, że dowiemy się niedługo wielu nowych konkretów o System Shock.

"Czekajcie na więcej informacji o System Shock - będziemy mieć dla was wieści już w czerwcu" - napisało studio.

Przypominam przy okazji remastera , że Tencent włączył się niedawno w produkcję System Shocka 3. Miejmy nadzieję, że ten projekt zostanie dokończony po tym jak deweloperzy napotkali duże problemy finansowe.

 

 

Źródło: https://www.gog.com/game/system_shock_demo

Tagi: Night Dive Studios System Shock System Shock (Remake)