Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.05.2020 11:00
Sprzedaż UK koronawirus
637V

Pandemia mocno nakręciła sprzedaż gier i konsol. Rewelacyjne wyniki w kwietniu z UK

Można by pomyśleć, że w związku z pandemią znacząco osłabnie sprzedaż pudełkowych wydań gier. Stało się wręcz przeciwnie!

Koronawirusowe obostrzenia i kwarantanna zbawiennie wpłynęły na sprzedaż pudełkowych wydań gier. Do takiego wniosku można dojść przeglądając wyniki sprzedaży z Wielkiej Brytanii na cały kwiecień, przygotowane przez grupę analityków z GfK.

Okazuje się, że sprzedaż pudełkowych wydań gier, akcesoriów gamingowych i konsol wygenerowała w kwietniu na rynku brytyjskim ponad 130 mln funtów. Samych gier sprzedano w UK ponad milion sztuk i stanowi to najlepszy kwiecień pod tym względem od 2015 roku. 

Najlepiej sprzedawało się w kwietniu w wydaniach pudełkowych na rynku brytyjskim Final Fantasy VII Remake. Gra nie wygenerowała jednak takich wyników w UK, jak Final Fantasy XV (prawdopodobnie w związku z niedoborami towaru w sklepach, w związku z utrudnieniami w transporcie na skutek pandemii). Aż 21,5% sprzedanych, pudełkowych wydań gier przypadło w kwietniu na Switch. 

W samym kwietniu sprzedano w Wielkiej Brytanii 210 tysięcy konsol. Wynik jest znacznie wyższy rok do roku - sprzedaż konsol wzrosła o 48% w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. Wychodzi na to, że kwarantanna zachęciła wiele osób do zakupu sprzętu do grania, by umilić sobie czas spędzany w domach. Zanotowano też silną sprzedaż w kategorii akcesoriów gamingowych. W kwietniu na rynku brytyjskim sprzedało się ponad 760 tysięcy produktów, co wygerowało obroty tylko w tym segmencie na poziomie 31 mln funtów.

Ranking sprzedaży pudełkowych wydań gier w kwietniu (rynek brytyjski):

 1. Final Fantasy VII: Remake
 2. Call of Duty: Modern Warfare
 3. FIFA 20
 4. Animal Crossing: New Horizons
 5. Resident Evil 3
 6. Forza Horizon 4
 7. Grand Theft Auto 5
 8. Mario Kart 8: Deluxe
 9. Star Wars Jedi: Fallen Order
 10. Persona 5 Royal
 11. Crash Bandicoot N.Sane Trilogy
 12. Luigi's Mansion 3
 13. Crash Team Racing Nitro-Fueled
 14. Red Dead Redemption 2
 15. Ring Fit Adventure
 16. The Last of Us: Remastered
 17. Spyro Reignited Trilogy
 18. Doom Eternal
 19. Just Dance 2020
 20. New Super Mario Bros U Deluxe

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-27-uk-boxed-games-market-delivers-strongest-april-in-five-years

Tagi: