Iza Łęcka Iza Łęcka 27.05.2020 13:31
Assassin’s Creed Valhalla Eivor
1093V

Assassin’s Creed Valhalla z plądrowaniem klasztorów i starożytnych ruin. „Trudne decyzje” stałym elementem gry

Przygoda Eivora zaprowadzi graczy nie tylko na pola brutalnych walk czy rozmów o charakterze politycznym. W Assassin’s Creed Valhalla plądrowanie kolejnych lokalizacji i odwiedzanie ruin będzie nieodłącznym elementem rozgrywki.

Tegoroczna odsłona Assassin’s Creed należy do jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji w tym roku. Ubisoft stawia na niemałe odświeżenie doświadczeń graczy, nie tylko zapewniając bardziej rozbudowane i z bogatą fabułą zadania poboczne, elementy dyplomacji czy zagadnienia nieco bardziej zabawne jak „pojedynki na obelgi” między wikingami. Oprócz wspomnianych atrakcji na graczy czeka jeszcze więcej aktywności, w których pomoże również kruk, Sýnin.

Assassin’s Creed Valhalla z plądrowaniem miejsc

Zgodnie z najnowszymi informacjami opublikowanymi na łamach magazynu PlayStation Magazine UK towarzysz głównego bohatera – kruk Sýnin – odnajdzie na mapie oddalone klasztory, które będzie można splądrować. Jednocześnie, w trakcie gry niejednokrotnie będzie można natrafić na romańskie i celtyckie ruiny oraz ślady po starożytnych plemionach.

Już wcześniej jeden z reżyserów gry zapewniał, że przygoda Eivora kładzie ogromny nacisk na oddanie klimatu Anglii Wieków Ciemnych. Ubisoft w tym przypadku stawia na zgodność narracyjną, dlatego też rozmieszczenie osad i plemion będzie uwarunkowane fabułą. We wspomnianych miejscach życie będzie toczyć się swoim rytmem, zmuszając gracza do podejmowania wielu trudnych decyzji.

Co warto dodać, za sprawą najnowszej odsłony poznamy nieco więcej szczegółów dotyczących wielkiego konfliktu pomiędzy Templariuszami a Assassynami. Dowiemy się jak obydwie frakcje ewoluowały do stanu, który poznaliśmy w oryginalnym Assassin’s Creed.

Trzeba przyznać, że Ubisoft stawia na niezwykłe rozbudowanie produkcji. Jeżeli tylko otrzymamy wszelkie jej elementy na poziomie co najmniej zadowalającym, szykuje się jednak z najbardziej obiecujących gier spod szyldu skrytobójców.

Tagi: Assassin's Creed Assassin’s Creed Valhalla Ubisoft