Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.05.2020 19:04
Fortnite 90 fps
1231V

Fortnite z płynniejszą rozgrywką na smartfonie od PS4 Pro i Xboksa One X

OnePlus zapowiedziało nową współpracę z Epic Games, dzięki której na pierwszym smartfonie w historii Fortnite będzie działać w 90 klatkach na sekundę. To trzykrotnie lepszy wynik od Nintendo Switcha i poprawiony wynik PlayStation 4 Pro i Xboksa One X.

Fortnite zmierza na PlayStation 5 i Xboksa Series X, ale zanim zobaczymy next-genowe wydanie popularnego Battle Royale, warto zainteresować się najnowszą informacją dotyczącą mobilnej rozgrywki w produkcję Epic Games.

OnePlus potwierdziło współpracę z twórcami gry, na mocy której Fortnite będzie działać na OnePlus 8 w 90 klatkach na sekundę. Dla porównania, produkcja osiąga 60 fps na PlayStation 4 Pro oraz Xboksie One X i około 30 klatek na Nintendo Switchu.

„Wiemy, że w naszej społeczności jest wielu zapalonych graczy i dlatego z radością informujemy o nawiązaniu współpracy z firmą Epic Games, która ma na celu zapewnienie użytkownikom mobilnego Fortnite niespotykanych dotąd doświadczeń. Dzięki trwającemu obecnie rozwojowi, seria OnePlus 8 jest pierwszą linią smartfonów zdolną do uruchomienia Fortnite na silniku Unreal Engine z prędkością 90 FPS, czyli najwyższą dostępną prędkością klatek na sekundę dla gry na smartfonie.”

Deweloperom udało się w miesiąc osiągnąć 90 fps na smartfonie i już wkrótce pierwsi gracze otrzymają możliwość rozgrywki w nowej jakości. OnePlus ma nadzieję, że strzelanie na OnePlus 8 zapewni graczom odpowiednią przewagę i pozwoli lepiej strzelać.

Warto wspomnieć, że w przyszłości Fortnite pozwoli nam zobaczyć jeden z filmów Christophera Nolana.

Źródło: https://forums.oneplus.com/threads/were-partnering-with-epic-games-to-provide-the-first-ever-90-fps-fortnite-smartphone-experience.1231359/

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software