Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.05.2020 15:52
Daniel Abt oszust
2404V

Audi zawiesza kierowcę Formuły E za oszukiwanie w turnieju e-sportowym

Daniel Abt oszukiwał podczas charytatywnego wyścigu Formuły E i został za to bardzo dotkliwie ukarany. Nie tylko musi zapłacić karę, ale również został zawieszony przez Audi i może mieć spore problemy z kontynuowaniem kariery.

Daniel Abt to jeden z zawodników Audi Sport, który od 2014 roku ma okazję brać udział w rozgrywkach Formuł E. Pandemia sprawiła, że kierowca nie może uczestniczyć w rywalizacji na rzeczywistym torze, więc Niemiec chętnie zaangażował się w zmaganiach Race at Home Challenge.

W weekend odbył się kolejny charytatywny turniej, w którym Daniel Abt jechał zaskakująco dobrze. Obserwatorzy szybko zrozumieli, że to nie Niemiec usiadł za kółkiem cyfrowego bolidu, a nawet sami zawodnicy po rozgrywkach mówili głośno o oszustwie kierowcy. Krótkie śledztwo z badaniem IP pozwoliło ustalić, że Daniel Abt zatrudnił profesjonalnego e-sportowca Lorenza Hoerzinga.

Organizatorzy turnieju oczywiście zdyskwalifikowali Daniela Abta oraz Lorenza Hoerzinga, a ten pierwszy musi nawet zapłacić 10 tysięcy euro grzywny. To jednak nie koniec problemów Niemca, ponieważ Audi nie może pozwolić na taki blamaż.

Firma wydała oświadczenie, w którym zawiesza Daniela Abta:

„Daniel Abt sam nie prowadził swojego samochodu w kwalifikacjach i wyścigu podczas piątej edycji Race at Home Challenge 23 maja, ale pozwolił, aby zrobił to profesjonalny Sim-Racer. Bezpośrednio przeprosił za to następnego dnia i przyjął dyskwalifikację. Uczciwość, przejrzystość i konsekwentne przestrzeganie obowiązujących przepisów to dla Audi najważniejsze priorytety - dotyczy to wszystkich działań, w które marka jest zaangażowana bez wyjątku. Z tego powodu Audi Sport zdecydowało o zawieszeniu Daniela Abt'a ze skutkiem natychmiastowym.”

W Sieci nie brakuje nawet głosów, według których to koniec kariery Abta, ponieważ Audi nie pozwoli sobie na taką sytuację i Niemiec w niedalekiej przyszłości zostanie zwolniony.

Jesteście zainteresowani jazdą szybkich bolidów? Przeczytajcie nasze wrażenia z F1 2020 oraz poznajcie historię legendarnego pojedynku gigantów.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-05-26-audi-suspends-formula-e-driver-for-bizarre-sim-racing-imposter-incident

Tagi: audi F1 formuła 1 formuła e