Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 23.05.2020 18:30
Wiedźmin 3: Dziki Gon zawdzięcza sukces otwartemu światu - tak twierdzą twórcy
2404V

Wiedźmin 3: Dziki Gon zawdzięcza sukces otwartemu światu - tak twierdzą twórcy

Wiedźmin 3: Dziki Gon to jeden z największych hitów to ostatnich lat. Kilka dni temu produkcja świętowała 5. urodziny i z tej okazji udzielono wywiadu, w której twórcy stwierdzili, że otwarcie świata sprawiło, że gra stała się znacznie lepsza.

Wywiad, o którym mowa został udzielony redakcji serwisu Polygon. Jednym z tematów jaki został w nim poruszony jest przeniesienie uniwersum Sapkowskiego to otwartego świata. Twórcom ruch ten wydawał się początkowo ryzykowny, bo 2 pierwsze odsłony w swojej konstrukcji nie były tak otwarte. Dlatego też deweloperzy z CD Projekt RED nie wiedzieli jak taki ruch się sprawdzi.

Celem twórców było połączenie tego z czego zasłynęły poprzednie gry z czymś nowym. Mowa tu o dojrzałej opowieści z wyborami wpływającymi na jej przebieg i otwartym świecie. Według twórców dużo złego słyszało się o grach z otwartym światem, zwłaszcza jeśli chodzi o fabułę. Często bywało tak, że raczej nie miały zbyt wiele do zaoferowania w tej kwestii.

Początkowo zmiana sposobu w jakim projektowaliśmy nasz świat wydawała się trudna. Ostatecznie jednak okazało się, że pozwoliła uczynić zadania jeszcze lepszymi. Wraz z otwarciem świata, konstrukcja zadań stała się bardziej otwarta. Dzięki temu mogliśmy dać graczom więcej możliwości w poznawaniu opowieści po swojemu, co mogło prowadzić do różnych konkluzji.

Twórcy wspomnieli również o systemach przygotowanych na rzecz uczynienia ich wirtualnego świata bardziej żywym i autentycznym. Jednym z takich przykładów jest mechanika, która sprawiała, że wilki mogły wyczuwać świeżo zabite potwory czy zwierzęta i następnie udawać się tam na żer. W świecie Wiedźmina ciągle działo się coś nowego, co sprawiało, że gracze ciągle wracali po więcej.

Jedną rzeczą, którą słyszymy odnośnie Wiedźmina 3 to to, jak długo ludzie w nią grali i nigdy nie mieli dość. Na początku było to dla nas zaskakujące i trochę zabawne, bo podczas tworzenia gry mieliśmy wrażenie, że będzie za krótka i chcieliśmy ją przedłużyć dodając kolejne rzeczy. Wspomniane opinie były dla nas pocieszeniem i znakiem, że stworzyliśmy coś dobrego. Tym bardziej, że ludzie wciąż grają w naszą grę.

Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawił się w 19 maja 2015 roku na PlayStation 4, PC i Xbox One. Od tamtej pory CD Projekt RED okrzyknięte jest jednym z najlepszych studiów na świecie, a według ostatnich raportów swoją wartością prześcignęło już innego giganta, czyli Ubisoft. Poniżej znajdziecie rocznicowy zwiastun, a w międzyczasie przypominamy, że na Wiedźmina 3 i inne gry jest teraz zniżka.

 

Źródło: https://www.polygon.com/2020/5/19/21263545/witcher-3-anniversary-open-world-interview-quest-design

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon