Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2020 18:19
PS5 i PS4
4859V

PS5 z bezpłatną aktualizacją gier z PS4? Sony chce podobno zaoferować pełny cross-buy

Sony wciąż nie potwierdziło szczegółów dotyczących przenoszenia gier pomiędzy generacjami, jednak według najnowszych doniesień – firma chce zapewnić pełny cross-buy. Korporacja jednak zdaje sobie sprawę, że wiele zależy od wydawców i deweloperów, więc to oni otrzymają ostateczną decyzję dotyczącą uruchomienia funkcji.

Jak wiadomo Microsoft już zapowiedział pełną Wsteczną Kompatybilność oraz potwierdził program Smart Delivery, dzięki któremu gracze kupując grę na Xboksa One, otrzymają jednocześnie edycję na Xboksa Series X. Sytuacji wciąż nie skomentowało Sony, ale według najnowszych informacji – Japończycy zamierzają podążyć drogą, którą widzieliśmy już w przypadku aktualnej generacji.

W sprawie współdzielenia gry z PS5 i PS4 wypowiedział się Tidux. Informator otrzymał wiadomość, że w przypadku konsol Sony – wszystko zależy od deweloperów. Sony zdaje sobie sprawę, że stworzenie edycji na nową generację kosztuje, więc to firmy mają zadecydować, czy chcą zapewnić graczom bezpłatne przejście pomiędzy PlayStation 4 i PlayStation 5.

Sony zdaniem informatora nie chce stawiać wydawców i deweloperów pod ścianą, więc aktualnie nie słyszeliśmy wielkich zapewnień dotyczących tej opcji, jednak dotychczas „większość” firm oferuje bezpłatną aktualizację na PlayStation 5.

Jak wiadomo nawet Electronic Arts zapowiedziało, że przygotuje podobną opcję w swoich tytułach, ale EA pozwoli graczom dokonać przejścia pomiędzy generacjami do wyznaczonej daty. Identyczny ruch producenta i wydawcy widzieliśmy na aktualnej generacji.

Źródło: Twitter: Tidux

Tagi: playstation 4 playstation 5 ps4 ps5 sony