Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2020 16:54
Saints Row: The Third  porównanie
9639V

Saints Row: The Third powraca jako „jeden z najlepszych remasterów”. Specjaliści są zachwyceni grą

Saints Row: The Third Remastered powraca jako jeden z najlepszych odświeżeń w historii. Zdaniem Digital Foundry jedynie gry mistrzów Bluepoint prezentują lepszą jakość. Fani uniwersum mogą świętować i szykować się na mnóstwo zabawy.

Saints Row: The Third Remastered działa na bazowych PlayStation 4 i Xboksach One w rozdzielczości 1080p, a na PlayStation 4 Pro i Xboksie One X w 1440p. Twórcy zdecydowali się na ograniczenie 30 klatek na sekundę, ale dorzucają specjalne rozmycie, dzięki któremu tytuł wydaje się znacznie płynniejszy. W opcjach dodatkowo pojawia się możliwość wyłączenie blokady, jednak taka sytuacja jest polecana tylko na mocniejszej konsoli Microsoftu – wtedy przez większość gry zagracie w 60 fps.

Dziennikarze z Digital Foundry nie ukrywają zachwytów nad nowym wydaniem, ponieważ nie jest to zwykłe odświeżenie. Twórcy zadbali o natywną rozdzielczość UI i menu (4K na mocniejszych konsolach) oraz wykorzystali szereg technologii (Temporal anti-aliasing, upscaling, filtr wyostrzający), by gra wyglądała znacznie lepiej. Studio zajęło się także samą zawartością – odświeżono pierwszoplanowe i drugoplanowe postacie, pojazdy przeszły pełny remaster, bronie zostały ulepszone, efekty cząsteczkowe dopracowane, a całość dopieszcza lepsze oświetlenie. Po mieście biega więcej ludzi, a na ulice dorzucono kolejne samochody. W Saints Row: The Third Remastered znajdziecie przebudowane oświetlenie, które znacząco dopieszcza całą wizualizację

Digital Foundry podkreśla, że Saints Row: The Third Remastered to zdecydowanie jeden z najlepszych remasterów – choć musicie pamiętać, że to jest „remaster”, a nie „remake”. Jesteście zainteresowani grą? Zapraszamy na naszą recenzję oraz wywiad z deweloperami.

Sprawdźcie także samo porównanie:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-saints-row-the-third-remastered-is-exceptional

Tagi: Deep Silver Saints Row: The Third Remastered Sperasoft