Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.05.2020 10:01
Alcatraz Tony Hawk's
833V

Alcatraz od Activision zmierza na konsole i PC wg brazylijskiego urzędu

Czym jest tajemniczy projekt Alcatraz? To pytanie można zadawać sobie od kilku godzin, czyli od czasu kiedy na stronach brazylijskiego urzędu klasyfikującego zawartość wiekową gier pojawiła się taka produkcja od Activision.

"Alcatraz" ma być najnowszą produkcją, wydawaną przez Activision, która zmierza na PS4, XOne i PC. Brazylijski urząd klasyfikujący wiekowo gry umieścił dzisiaj Alcatraz w kategorii: Sport.

Pojawiają się już spekulacje, że to niezapowiedziany jeszcze projekt Tony Hawk's Alcatraz, czyli zupełnie nowa deskorolkowa produkcja, sygnowana przez słynnego sportowca. W kwietniu sklep Gameware z Austrii umieścił w swojej ofercie właśnie taką produkcję na PS4 i XOne z terminem premiery 30 października 2020 r.. Z kolei w marcu punkowa kapela Death Set zdradziła, że udzieliła licencji na 5 swoich piosenek grze "Tony Hawk 2020". Zespół szybko usunął jednak wpis na swoim facebookowym profilu.

Póki co Activision ujawniło remake'i Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2, o których więcej przeczytacie tutaj. Wiadomo już, że w zapowiedzianych już remake'ach nie usłyszymy piosenek od zespołu Death Set.

Aktualizacja: Okazuje się, że najprawdopodobniej wpis "Alcatraz" umieszczony 21 maja na stronie brazylijskiego urzędu klasyfikującego wiekowo gry jest pomyłką. Czujne osoby zauważyły, że "Alcatraz" było nazwą roboczą dla projektu remake'ów Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2.  Aktualnie na stronie urzędu możemy jednak nadal znaleźć wpis dla nowego projektu o takiej nazwie. Niektórzy spekulują, że może tu chodzić o DLC do Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2.

Źródło: portal.mj.gov.br/ClassificacaoIndicativa/jsps/DadosJogoForm.do?select_action=&tbjogo_codigo=12349

Tagi: tony hawk tony hawk's