Iza Łęcka Iza Łęcka 21.05.2020 11:45
DOOM Eternal Denuvo
976V

DOOM Eternal bez Denuvo. Twórcy reagują na krytykę i bombardowanie recenzji

Po wystawieniu ponad 6000 negatywnych recenzji na Steam i niezliczonych, krytycznych komentarzach, DOOM Eternal zostanie pozbawiony Denuvo. Twórcy przyznają się do błędu, a najbliższa, zapowiedziana aktualizacja uwolni grę od zabezpieczeń.

Najnowsza aktualizacja Doom Eternal zadbała o kilka nowości, jednak twórcy postanowili także zabezpieczyć grę poprzez Denuvo. Ich decyzja spotkała się ze sporą dezaprobatą ze strony społeczności graczy na PC, którzy jednoznacznie ocenili wprowadzenie wspomnianej technologii.

Na falę krytyki id Software musiało szybko zareagować. Marty Stratton, producent wykonawczy, wydał oświadczenie, w którym zapowiedziana została nowa aktualizacja. Zespół usunie zabezpieczenia:

„Pomimo naszych najlepszych intencji, opinie graczy wyraźnie pokazały, że musimy ponownie ocenić nasze podejście do integracji zabezpieczeń. Dzięki temu usuniemy technologię anti-cheat z gry w następnej aktualizacji PC.”

id Software zamierza niezwykle dokładnie przemyśleć formę zabezpieczenia, które nie tylko wspomoże deweloperów, ale również nie wpłynie na komfort rozgrywki graczy. Po zainstalowaniu aktualizacji, która uwzględniała Denuvo, dla części graczy problemem okazała się między innymi rozgrywka w kampanię w trybie offline. Jak zapewniają twórcy, to nie wspomniane zabezpieczenie mogło skutkować problemami z wydajnością pozycji - natomiast wszelkie niedogodności naprawi najnowsza łatka. Jak na razie przed zespołem spore wyzwanie: wprowadzić zabezpieczenie przed oszustami, które w żaden sposób nie ograniczy rozgrywki.

Źródło: https://gamingbolt.com/doom-eternal-will-remove-denuvo-anti-cheat-in-next-pc-update

Tagi: Bethesda Denuvo Doom Eternal id Software