Roger Żochowski Roger Żochowski 17.06.2010 11:39
Cała prawda o nowym Xboksie 360
2554V

Cała prawda o nowym Xboksie 360

Nowa wersja  Xboksa 360 stała się faktem, więc teraz, gdy emocje już opadły, warto pokusić się o małe porównanie z jego starszym bratem. Czy warto zmieniać na „lepszy model”?xxxxx

 

Zacznijmy może od nazwy, bowiem wbrew wcześniejszym doniesieniom, nie będzie ona sygnowana oznaczeniem slim. Oficjalna i jedyna nazwa to Xbox 360 250 GB, dzięki czemu nikt nie przeoczy juz informacji o tym, w jaki dysk został wyposażony nowy model konsoli.

 

 

Mimo iż z pozoru, sprzęt nie wydaję się dużo mniejszy od swojego poprzednika, jego producenci zapewniają, że jest on aż o 30% chudszy. Rzućmy teraz okiem na pozostałe informacje o nowym modelu.


- wykonany w kolorze piano black
- nowy design
- cichszy
- układy w technologii 45 nm
- wbudowany dysk 250 GB w nowej obudowie (do transferu danych z poprzedniej wersji dysku niezbędny dodatkowy transfer kit)

 

Tutaj jest jednak mała uwaga,. Wraz nowym modelem konsoli, Microsoft przygotował również nowe dyski twarde, a to oznacza, że poprzednie złącza nie pasują do nowej konsoli.

 

 

- wbudowana komunikacja radiowa 2,4 GHz (pady, piloty)
- wbudowane WiFi w standardzie N - 802.11n
- dodatkowy przycisk on/off
- dotykowy przycisk wysuwania tacki z sygnałem dźwiękowym
- specjalny port do podłączenia Kinect'a

 

Tutaj też należy się słowo wyjaśnienia. Już zaraz po premierze Xbox 360 250 GB, fani zaniepokoili się sloganem, który brzmiał: „w pełni kompatybilny z Kinect”. Czy oznacza to, że posiadacze starszych wersji konsoli nie będą mogli wypróbować nowych kontrolerów ruchu? W żadnym wypadku. Zresztą gdyby tak było, Microsoft z miejsca skazałby swoje nowe urządzenie na porażkę. Użytkownicy nowego modelu mają jedynie niewielka przewagę, bowiem do podłączenia Kinect’a wystarczy im tylko jeden kabel.(w przypadku starszych modeli, konieczne będą dwa). Lecimy dalej ze specyfikacją.

 

 

- 5 portów USB 2.0 (2 z przodu obudowy, 3 z tyłu)
- mniejszy zasilacz zużywający mniej prądu 135 W
(UWAGA: zasilacz nie jest kompatybilny ze starszymi modelami Xboksa 360)

 

Wymiary i wagaStary Model

310mm (W) x
80mm (H) x
260mm (D)
3.5 kg


Nowy Model

270mm (W) x
75mm (H) x
264mm (D)
2.9 Kg

 

Na koniec przypomnę, że europejska premiera systemu, zaplanowana została na 16 lipca, a cena względem poprzedniego modelu nie ulegnie zmianie. Co ciekawe, Microsoft planuje również wprowadzić w przyszłości tańszą wersję tego modelu, która będzie odpowiednikiem obecnego na rynku Arcade. Mimo iż wygląd konsoli osobiście nie przypadł mi do gustu, zdecydowanie jest to model, którym warto się zainteresować. Model, który powinien być na rynku od ładnych paru lat. Cóż, lepiej późno niż wcale.

.

Tagi: Microsoft