Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.05.2020 10:25
DayZ
1358V

DayZ z setkami tysięcy nowych graczy dzięki Xbox Game Pass

Xbox Game Pass potrafi tchnąć drugie życie w trochę starsze gry, które nie są już tak popularne, jak dawniej. Tak jest w przypadki DayZ.

Autorzy DayZ chwalą się, że po pojawieniu się rzeczonej produkcji w Xbox Game Pass znacznie wrozła liczba graczy na serwerach. Setki tysięcy osób próbuje sił w DayZ i jest to obecnie jedna z najpopularniejszyc produkcji dostępnych w Game Passie.

"Xbox Game Pass to dla nas wspaniała możliwość otworzenia gry dla nowych odbiorców i pozwolenia, by DayZ wypróbowali nowi gracze wspólnie z oddanymi weteranami. Przez długie lata DayZ przeszło przez trudny okres produkcyjny, ale Bohemia Interactive nigdy nie utraciło wiary w ten tytuł. Patrzenie na ogromne zainteresowanie grą sprawia wielka satysfakcję całemu zespołowi. To tylko potwierdza w naszych oczach, że DayZ nadal oferuje niezapomniane i niezrównane doznanie survivalowe" - powiedział Vojtech Jesatko z Bohemia Interactive.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że niedawno Bohemia Interactive zamknęło swój oddział w Bratysławie. Firma twierdzi, że nie odbije się to negatywnie na pracach nad rozwijaniem DayZ. Deweloperzy działają obecnie bez zakłóceń w trybie zdalnym, z związku z pandemią koronawirusa.

W ostatniej aktualizacji DayZ, oznaczonej kodem 1.13, skupiono się przede wszystkim na naprawieniu pewnych błędów (przede wszystkim zawieszania się gry). Aktualizacja została wprowadzona na początku marca. 
 

Źródło: https://www.thesixthaxis.com/2020/05/17/dayz-xbox-game-pass-player-number-thousands/

Tagi: Bohemia Interactive DayZ