Iza Łęcka Iza Łęcka 18.05.2020 07:00
Xbox Series X konsola
2368V

Xbox Series X jest w produkcji. Francja na liście priorytetowych krajów

Microsoft rozpoczął już produkcję Xboksa Series X. Pierwsze jednostki zostały przygotowane, a lokalne oddziały szacują, czy będą mogły zaspokoić zainteresowanie przynajmniej części swoich klientów. Na liście priorytetowych krajów znajduje się Francja.

Phil Spencer wielokrotnie podkreślał, że jego zespół jest pewny premiery Xboksa Series X w 2020 roku. Szef marki Xbox wypowiadając te słowa mógł już znać liczbę jednostek, które opuściły taśmę produkcyjną, tymczasem szefowa francuskiego oddziału Xboksa potwierdziła trwanie procesu produkcji.

Premiera Xboksa Series X we Francji

Ina Gelbert podczas rozmowy z dziennikarzem Xboxygen zapewniła o komfortowej sytuacji francuskich graczy. Francja znajduje się wśród krajów priorytetowych, co poniekąd może potwierdzać kilka z ostatnich wiadomości, według których producenci mogą mieć problem z pełnym zaspokojeniem zapotrzebowania na next-geny. Microsoft może ponownie zdecydować się na premierę tylko w wybranych krajach.

„Teraz, czy będziemy mieli wystarczająco dużo jednostek... To zawsze jest kluczowym pytaniem, które rozpoczyna dyskusje, a moją rolą jest faworyzowanie Francji na tle innych krajów. Pokazanie, że mamy społeczność, że mamy rynek, że są ogromne oczekiwania wokół Xboksa Series X we Francji i że potrzebujemy jednostek do pokrycia tego zapotrzebowania.”

Microsoft na pewno zwiększył liczbę krajów, do których Xbox Series X trafi dokładnie w dniu premiery, choć aktualnie wszelkie szczegóły dotyczące światowego debiutu next-gena nie zostały nakreślone: w tym także lista krajów, w których kupimy konsolę bez problemów: 

„Podjęta decyzja dotycząca premiery konsoli uwzględnia obecność w większej liczbie krajów niż przy debiucie Xboksa One. Dzisiaj nie widzę zagrożenia dla Francji. Ale jeśli jutro, na kilka dni przed startem, będziemy mieli do czynienia z ogromnym ograniczeniami [związane z COVID-19 -red.]... nie będziemy mogli zbyt wiele zrobić.”

Warto przypomnieć, że kilka lat temu, na premierę PlayStation 4 i Xboksa One byliśmy świadkami sporych trudności z dostępnością konsoli Sony, a sprzęt Microsoftu debiutował w późniejszym terminie. W debiucie next-genów musimy jednak brać pod uwagę wszelkie okoliczności - w tym wpływ światowej pandemii na produkcję konsol.

W weekend dowiedzieliśmy się, że Xbox Series X również otrzyma pełne wsparcie Unreal Engine 5.

Źródło: http://www.xboxygen.com/News/33184-Xbox-Series-X-la-production-est-en-cours-et-la-France-en-liste-prioritaire-pour-le-stock

Tagi: francja Microsoft Xbox xbox series x