Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.05.2020 10:30
Star Wars Battlefront II DLC
1243V

Star Wars: Battlefront II. Fani namawiają DICE na więcej płatnych DLC

Fani gry traktującej o Gwiezdnych Wojnach, którą DICE wydało przed trzema laty, nie mogą pogodzić się z faktem, iż wraz z najnowszym DLC, końca dobiegnie rozszerzanie produkcji o nowe elementy. Jeden z producentów postanowił odnieść się do walki o kolejne dodatki. 

Star Wars: Battlefront II (2017) od samego początku miał pod górkę. Złe decyzje deweloperów i kontrowersyjne podejście do rozwoju samej produkcji, sprawiły, że tytuł zbierał baty w recenzjach i wśród opinii publicznej. Dopiero po długich miesiącach udało się wyjść na prostą i zbudować ogromną, oddaną społeczność. 

Zaledwie pod koniec zeszłego miesiąca pojawiła się oficjalna informacja, że wraz z nadejściem najnowszej aktualizacji, gra przestanie być wspierania i rozszerzania o nową zawartość. Cóż, trzeba przyznać, że jak na tytuł multiplayer, mniej niż trzy lata "czynnego rozwijania" to stosunkowo mało.

Podobnego zdania jest rzesza fanów dzieła od DICE. Twórcy chcą zaangażować więcej rąk do prac nad Battlefieldem 6, więc trzeba było z czegoś zrezygnować. Niepocieszeni tym faktem są fani Star Wars: Battlefront II, którzy stworzyli nawet specjalną petycję (pod którą zebrano już kilkadziesiąt tysięcy podpisów), gdzie możemy czytać:

Od katastrofalnej premiery, aż do całkowitego sukcesu- transformacja gra jest inspiracją dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen oraz samych graczy. Niestety, projekt został odłączony, a wciąż ma ogromny potencjał, aby być rozwijanym o wspaniałą zawartość. 

Odpowiedź ze strony DICE

Choć studio nie wydało żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, to swoje zdanie przekazał na Twitterze jeden z głównych producentów, Ben Walke. Przyznał, że zdaje sobie sprawę z rozmiarów całej sprawy, ale jeszcze jakiś czas temu narracja była zupełnie inna:

Cały czas mi to [petycję- przyp. red.] publikujecie, ale nie jestem pewien, czego ode mnie oczekujecie? Zespół to widział, ale to nie my decydujemy. Naprawdę doceniam fakt, że prawie 30 tysięcy z Was się pod tym podpisało (w momencie pisania), ale ponad 200 tysięcy zagłosowało na alternatywnej petycji jakieś 2.5 roku temu. Perspektywa. 

Jak można się łatwo domyślić, fani negatywnie zareagowali na wypowiedź pracownika studia i twierdzą uparcie, że nowe mapy, skórki, postaci i bronie to obowiązkowe elementy tej gry. 

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/05/16/fans-demanding-battlefront-2-dlc/

Tagi: dice Electronic Arts LucasArts Pandemic Studios Star Wars: Battlefront II Star Wars: Battlefront II (2017)