Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2020 20:00
The Ascent Xbox Series X
856V

The Ascent na Xboksie Series X zadziała w 4K przy 60 fps. Za grę odpowiada małe studio

Twórcy z The Ascent na nowym materiale nie tylko pozwalają spojrzeć na czystą rozgrywkę uzyskaną z Xboksa Series X, ale opowiadają o nawiązaniu współpracy z amerykańskim gigantem. Nad tytułem pracuje mały zespół, który bez problemu zapewni gameplay w 4K przy 60 klatkach na sekundę.

The Ascent zostało zapowiedziane na ostatnim Inside Xbox, a następnie otrzymaliśmy pierwszy gameplay. Twórcy zapewnią rozgrywkę na premierę Xboksa Series X i deweloperzy postanowili opowiedzieć o projekcie na nowym materiale.

Gra jest rozwijana w całości przez 11 osobowy zespół, który jednak bez problemu zapewni zabawę w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Deweloperzy skupili się na zapewnieniu wyższego poziomu fizyki oraz wierności wizualnej – było to możliwe dzięki mocy nowego urządzenia. Ich zdaniem konsola Amerykanów pozwala osiągnąć bardzo interaktywny świat.

Co ciekawe, twórcy zachwalają skalę swojego studia, ponieważ mniejsza ekipa może bardzo szybko zaadaptować się do nowości i wszyscy twórcy wspólnie zaczęli korzystać z nowych technologii. Neon Giant nie musiało męczyć się z wielkim procesem i przeskoczeniem na next-gena.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Curve Digital Neon Giant The Ascent