Iza Łęcka Iza Łęcka 14.05.2020 07:35
Diablo 3 mroczna wersja
3122V

Diablo 3 miało być znacznie mroczniejsze. Wyciekły materiały z oryginalnej wersji gry

Blizzard North chciał przedstawić znacznie mroczniejszą wersję Diablo 3. Do Sieci trafiły ujęcia prezentujące oryginalną koncepcję, która swym klimatem bardzo przypominała Diablo 2. W pewnym momencie zdecydowano się jednak podjąć zmiany.

Diablo III zostało wydane w 2012 roku, ale kilka lat wcześniej to Blizzard North rozwijał pierwotną wersję gry, która jednak nie ujrzała światła dziennego. Od początku twórcy próbowali czerpać jak najmocniejsze inspiracje z Diablo 2, pragnąc zaproponować znacznie mroczniejszą wizję gry.

Grafikami z pierwotnej wersji pochwalił się Oscar Cuesta, który miał okazję pracować nad produkcją i po latach zamieścił materiały, które na początku nie wzbudziły niczyjego zainteresowania. Dopiero gdy fani Diablo dotarli do screenów, zyskały one na sporej popularności.

Twórca potwierdził, że zadaniem jego zespołu było przygotowanie produkcji, która miała sporo czerpać z klimatu Diablo 2. Studio celowało w ponurą atmosferę oraz gotycki klimat, jednak graczom nie było dane sprawdzić takiej wersji tytułu - a na pewno te założenia nieco lepiej trafiałyby w oczekiwania sympatyków IP. Blizzard zamknął Blizzard North w 2005 roku i tym samym projekt Diablo 3 został przekazany w ręce innego zespołu.

Amerykański gigant może już wkrótce pokusić się o wielkie ogłoszenie i zapowiedzieć Diablo 2 Resurrected. Prawdopodobnie gra stawowi pełne odświeżenie kultowej odsłony, a premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Firma w przyszłym miesiącu przedstawi także nowe szczegóły dotyczące Diablo 4.

Diablo 3 mroczna wersja 1
Diablo 3 mroczna wersja 2

Źródło: https://www.pcgamer.com/diablo-3-screens-from-the-blizzard-north-era-reveal-a-darker-original-vision

Tagi: Blizzard Entertainment diablo 3 diablo iii