Iza Łęcka Iza Łęcka 13.05.2020 12:40
Sweet Tooth
1334V

Sweet Tooth nowym serialem Netflixa o bohaterach DC Comics. Za produkcję odpowiada Robert Downey Jr.

Netflix coraz prężniej wkracza we współpracę z DC, opracowując pomysły na kolejne seriale. „Sweet Tooth” to najnowsza produkcja zapowiedziana we współpracy z Warner Bros. Television, której jednym z producentów jest Robert Downey Jr. Pierwsze szczegóły brzmią całkiem obiecująco.

„Sweet Tooth” opowiada historię Gusa, pół-jelenia, pół-chłopca, który decyduje się opuścić swój leśny dom i odkrywa świat zniszczony przez kataklizm. Bohater dołącza do mieszanej rodziny ludzi i ich dzieci, które również są hybrydami. Za sprawą kolejnych doświadczeń poznaje prawdę o swoim pochodzeniu. Serial jest produkcją fantasy skierowaną do całych rodzin.

Za serial w roli producenta wykonawczego, scenarzysty, reżysera i showrunnera odpowiada Jim Mickle („Hap i Leonard”, „W cieniu księżyca”), który będzie współpracował z Beth Schwartz („Arrow”, „DC’s Legends of Tomorrow”), pełniącej rolę producentki wykonawczej, scenarzystki i showrunnerki. Za produkcję odpowiadać będzie między innym Team Downey, a wśród nich Robert Downey Jr. Scenariusz serialu został stworzony na podstawie historii z DC Comics, które zostały opracowane przez Jeffa Lemire'a. 

W serialu wystąpią: Christian Convery („Mój piękny syn”, „Tiger Rising”, „Playing With Fire”), Nonso Anozie („Dracula”, „Gra o Tron”), Adeel Akhtar („Nędznicy”, „Powiernik królowej”) i Will Forte („The Last Man on Earth”, „Saturday Night Live”) oraz James Brolin („Scenki z życia”, „Hotel”) jako narrator. „Sweet Tooth” otrzyma osiem odcinków, a każdy będzie trwał 60 minut.

Pierwsze założenia serialu prezentują się całkiem obiecująco. Jeżeli interesują Was najnowsze produkcje Netflixa - sprawdźcie naszą recenzję serialu "The Eddy" oraz "Osądzeni przez media".

Sweet Tooth Netflix

Źródło: Informacja prasowa: Netflix

Tagi: Netflix serial streaming Sweet Tooth