Iza Łęcka Iza Łęcka 11.05.2020 10:51
Age of Empires 2
1412V

Age of Empires 2 z fenomenalną popularnością. Wyniki powyżej oczekiwań

Microsoft dzierży w garści niezwykle mocne IP, które jeszcze może zaprezentować swoje najlepsze oblicze. Age of Empires 2 obecnie notuje niesamowite rezultaty, choć amerykański gigant dopiero przygotowuje się do pełnego wykorzystania potencjału marki.

Microsoft prawdopodobnie dopiero w lipcu przedstawi nowy materiał z Age of Empires 4, choć do premiery przyjdzie nam zaczekać jeszcze trochę. Pomimo tego, możemy się spodziewać, że w ciągu następnych miesięcy to  Age of Empires 3: Definitive Edition trafi na rynek, bowiem od lutego trwają testy gry.

Mimo to amerykański gigant nie może narzekać. Age of Empires 2 jest aktualnie najpopularniejszą strategią czasu rzeczywistego na rynku, w którą 12 lutego grało łącznie 59 995 graczy. Fani gatunku dzielą się aktualnie na dwie pozycje spod tego samego szyldu: wersję HD z 2013 roku oraz ubiegłoroczny Definitive Edition. Średnia liczba sympatyków RTS-ów w ubiegłym miesiącu wynosiła ponad 50 tysięcy.

Co ciekawe, dwie części ponad 20-letniego klasyka znajdują się obecnie w setce najpopularniejszych gier na Steam, a dodając wyniki obu edycji, Age of Empires 2 plasuje się na 15 miejscu wśród najchętniej ogrywanych produkcji na platformie Valve.

Tytuł ma swoje lata, otrzymał dwa odświeżone wydania, a nadal angażuje tysiące graczy, którzy wybierają ją spośród listy już nowocześniejszych tytułów. Bazując na tak ogromnej popularności marki, łatwo można się domyślać, że debiut Age of Empires 4 będzie specjalnym wydarzeniem dla entuzjastów gatunku. Liczymy więc na jak najbardziej dopracowaną pozycję i zwiastujemy nie lada zainteresowanie.

Źródło: https://www.pcgamer.com/age-of-empires-2-is-quietly-having-an-incredible-year/

Tagi: Age of Empires II: Definitive Edition Forgotten Empires Xbox Game Studios