Iza Łęcka Iza Łęcka 11.05.2020 10:09
Observer: System Redux PS5
932V

DualSense z PS5 wzmocni doświadczenie w Observer System Redux. Bloober Team wykorzysta funkcje pada

Observer System Redux będzie jedną z pierwszych polskich gier dostępnych na nowej generacji, co ekipa z Bloober Team planuje skutecznie wykorzystać, chociażby czerpiąc z możliwości nowoczesnego kontrolera do PlayStation 5. DualSense pozwoli głębiej wczuć się wydarzenia przedstawione na ekranie.

Observer: System Redux to ulepszona wersja znanego horroru. Bloober Team zapowiedziało ulepszenie grafiki z poprawą modeli postaci i oświetlenia na czele, rozbudowę historii oraz zapewnienie poprawionej rozgrywki, co idealnie wręcz wpisuje się w możliwość wykorzystania wszelkich cech DualSense z PS5.

Wiadomość potwierdził Szymon Erdmański, kierownik projektu w Bloober Team, który nie ukrywa przekonania, że haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery mogą dostarczyć dodatkowych informacji zwrotnych z otoczenia.

„Haptyczne wibracje i adaptacyjne triggery wydają się być świetną okazją do dostarczenia dodatkowych informacji o otoczeniu – kluczowych dla każdego śledczego – lub do stworzenia jeszcze bardziej emocjonującego doświadczenia, którego nie można nie docenić w gatunku horrorów.”

Erdmański podkreślił, że wykorzystanie wprowadzonych nowych funkcji pada poprawi jakoś rozgrywkę z Observer System Redux, dając możliwość na jeszcze głębsze zanurzenie się w szorstkiej i mrocznej atmosferze produkcji – do czego dążą deweloperzy. Gra będzie dostępna na rynku pod koniec roku, więc w niedalekiej przyszłości twórcy przybliżą nam nowe możliwości.

Wcześniej zespół zaskoczył, niespodziewanie publikując pierwszy zwiastun Observer System Redux. Po jakimś czasie mogliśmy również sprawdzić porównanie ukazujące różnice pomiędzy wersjami.

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-dualsenses-haptic-feedback-will-allow-to-create-even-more-suspenseful-experience-says-dev

Tagi: Bloober Team DualSense Observer: System Redux playstation 5 ps5