Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 10.05.2020 15:13
Super Mario 64 PC
1747V

Nintendo pozwało twórców pecetowego Super Mario 64

Nintendo znane jest z tego, że robi naprawdę fantastyczne gry, ale z drugiej strony wręcz nienawidzi społeczności robiącej fanowskie produkcje oparte na ich markach. 

Jakiś czas temu miłośnicy Nintendo ukończyli trwające ponad rok prace nad nieoficjalnym, komputerowym portem kultowego Super Mario 64, który był możliwy dzięki tak zwanej "odwróconej inżynierii" jaką poczyniono nad kodem gry.

Projekt został stworzony wyłącznie jako ciekawostka i absolutnie nikt nie miał zamiaru na nim jakkolwiek zarabiać - bo to oczywiście byłoby nielegalne. Jednakże Japończycy jak zwykle w bohaterski sposób postanowili rozwiązać ten jakże ważny problem i wysłali na pasjonatów Mariana armię swoich prawników, którzy tradycyjnie znaleźli takie zapisy w amerykańskim prawie, że całość musiała zostać usunięta.

Jakby mało było tego, że fanowski projekt jest kasowany z każdego zakątka internetu, Nintendo masowo blokuje wszystkie filmiki na YouTube, gdzie w jakikolwiek sposób wspominano w ogóle o tym porcie. Ojców kultowego hydraulika można szanować za wiele dokonań, ale to jak postępują z fanami w takich sprawach, bywa po prostu przykre.

Tagi: Nintendo Super Mario 64