Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 09.05.2020 11:55
Legends of Amberland The Forgotten Crown
746V

Legends of Amberland: The Forgotten Crown. Polacy przygotowali retro RPG w stylu Might & Magic

W dzisiejszych czasach mało kto decyduje się na tworzenie rasowych staroszkolnych gier RPG w stylu chociażby kultowego Might & Magic. Na szczęście niszę tę zapełniają niezależni twórcy tacy jak polskie Silver Lemur Games.

Legends of Amberland: The Forgotten Crown zostało wydane w zeszłym roku na PC, gdzie zyskało sporą aprobatę zarówno od mediów jak i samych graczy, co pozwoliło twórcom na wyjście ze swoim projektem na Nintendo Switch.

Całość została utrzymana w bardzo staroszkolnym stylu 8-bitowej grafiki, która może i jest nieco kontrowersyjna w dzisiejszych czasach, ale w Legends of Amberland jest to rzeczywiście bardzo estetycznie przygotowane i cała ta "pikseloza" nie bije po oczach.

Pod kątem rozgrywki jest to istna klasyka klasyki, którą pokochaliśmy te kilkadziesiąt lat temu, gdy gatunek RPG-ów zaczynał zyskiwać popularność. Teraz dzieło polskiego Silver Lemur Games zadebiutowało na Nintendo Switch, gdzie możecie dorwać całość w atrakcyjnej cenie. 

Jeśli zaś poszukujecie więcej tytułów na "pstryczka", warto jest się przyjrzeć również polskiemu Children of Morta, które dostało tryb Nowa Gra+.

Źródło: Informacja Prasowa

Tagi: indie Legends of Amberland The Forgotten Crown Nintendo Switch retro retro rpg rpg