Iza Łęcka Iza Łęcka 07.05.2020 11:40
Tom Cruise aktor
1221V

Tom Cruise przygotuje film na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. NASA potwierdza

Tom Cruise stanie przed niesamowitym wyzwaniem. NASA potwierdziła nawiązanie współpracy z aktorem, której efektem będzie przygotowanie filmu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Analizując karierę Toma Cruise'a możemy dojść do szybkiego wniosku, że uwielbia przekraczać własne granice. O kolejnej z nich możemy mówić w przypadku najnowszego projektu powiązanego z aktorem - choć aktualnie brakuje dokładniejszych informacji, wiemy, że jego najnowszy film zostanie nakręcony na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Obraz nie będzie stanowił jednak nowej odsłony serii „Mission: Impossible”. Co ciekawe, najprawdopodobniej w produkcję zostanie zaangażowany Elon Musk, założyciel koncernów SpaceX i Tesla, ale jak na razie amerykański przedsiębiorca i filantrop nie potwierdził pracy nad filmem.

Jako potwierdzenie doniesień, Jim Bridenstine, obecny administrator NASA, na Twitterze wyraził swoją radość z nawiązanej współpracy, podkreślając jednocześnie wagę podejmowania równie głośnych tematów, które mogą zainspirować nowe pokolenie inżynierów i naukowców do urzeczywistnienia planów w NASA:

„NASA jest podekscytowana perspektywą pracy z Tomem Cruise'em na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Potrzebujemy popularnych mediów, aby zainspirować nowe pokolenie inżynierów i naukowców, oraz wcielić ambitne plany NASA w rzeczywistość.”

Kolejne szczegóły zostaną ujawnione w następnych miesiącach, nie ulega jednak wątpliwości, że o produkcji Toma Cruise'a będzie teraz bardzo głośno - pomimo iż obrazów, których fabuła osadzona jest w kosmosie, nie brakuje, ów film akcji będzie pierwszym nakręconym w przestrzeni kosmicznej.

Tom Cruise już jakiś czas temu zakończył prace nad „Top Gun Maverick” (zobaczcie zwiastun), nie odkłada on jednak na bok innych swoich wcieleń: aktor wystąpi także w „Mission: Impossible 7” i „Mission: Impossible 8”. Wcześniej zaplanowane daty odsłon popularnej serii zostały już przełożone z racji panującej pandemii.

wojab, dzięki za link!

Źródło: https://www.goodmorningamerica.com/culture/story/tom-cruise-officially-shooting-movie-space-nasa-confirms-70531074

Tagi: film międzynarodowa stacja kosmiczna nasa Tom Cruise