Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.05.2020 10:27
Final Fantasy VII Remake sprzedaż
506V

Sprzedaż gier w UK. Wydania pudełkowe rozchodzą się nieźle pomimo pandemii

Okazuje się, że pomimo zamknięcia sklepów w związku z pandemią, sprzedaż fizycznych wydań gier w Wielkiej Brytanii idzie całkiem nieźle. Wszystko oczywiście dzięki sprzedaży wysyłkowej.

Grupa GfK podała, że sprzedaż pudełkowych wydań gier wzrosła w Wielkiej Brytanii o 16% w porównaniu z sytuacją sprzed 2 tygodni. Summa summarum w ostatnich 7 dniach w UK rozeszły się 234 tysiące pudełek z grami. Największy wzrost sprzedaży gier zanotowano w przypadku Xbox One (23%).

W rankingu top 10 brakuje nowości wydawniczych. Posucha, jeśli chodzi o nowości, panuje też na dalszych pozycjach rankingu GfK. Jedyną debiutującą w ostatnim tygodniu produkcją, jaka wskoczyła do TOP 40 był Snowrunner, który uplasował się na miejscu 12.

Generalnie można powiedzieć, że nie widać dużych zmian w rankingu sprzedaży z ostatniego tygodnia. Największym triumfem wydaje się sprzedaż Mario Kart 8: Deluxe, które rozeszło się w nakładzie wyższym o 98% w porównaniu z sytuacją sprzed 2 tygodni. Dzięki temu tytuł podskoczył z pozycji 7 na 4. Z kolei sprzedaż p.Final Fantasy VII Remake jest stabilna - gra pozostała na 8 pozycji, tak jak w ostatnich tygodniach.

Ranking sprzedaży gier w UK (ostatni tydzień, wydania pudełkowe):

  1. FIFA 20
  2. Animal Crossing: New Horizons
  3. Call of Duty: Modern Warfare
  4. Mario Kart 8: Deluxe
  5. Grand Theft Auto 5
  6. Star Wars Jedi: Fallen Order
  7. Luigi's Mansion 3
  8. Final Fantasy VII: Remake
  9. Red Dead Redemption 2
  10. Forza Horizon 4

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-03-uk-charts-fifa-20-reclaims-no-1-from-animal-crossing-new-horizons

Tagi: sprzedaz uk uk wielka brytania