Iza Łęcka Iza Łęcka 04.05.2020 07:55
Insomniac Games Resistance
3262V

PS5 otrzyma nową część Resistance? Jedna grafika rozbudziła nadzieje graczy

Marka Resistance trafiła do szuflady lata temu, jednak Insomniac Games skutecznie przypomniało o IP jedną wiadomością. Nadzieje graczy dotyczące prac nad nowym Spider-Manem zostały rozszerzone o jeszcze jeden element - klimatyczny powrót strzelanki.

Insomniac Games w latach 1996-2011 pracowało wyłącznie dla Sony, w tym czasie dbając o takie marki jak chociażby Spyro, Ratchet & Clank, czy też wspomniane Resistance. Następnie w kręgu zainteresowań studia znalazło się przygotowywanie produkcji różne platformy. Przełomem był 2018 rok, kiedy to zadebiutował Spider-Man na PlayStation 4 i spotkał się z niesamowicie dobrym odbiorem. Sony w 2019 roku wykupiło Insomniac Games, które zgodnie z najświeższymi domniemaniami pracuje między innymi nad drugą przygodą Petera Parkera.

Gracze mają nadzieję, że to nie koniec pozytywnych informacji spod szyldu Insomniac Games. Studio od pewnego czasu rozgrzewa wspominkami o swoich wielkich markach – pokazując chociażby sceny z przygód Ratcheta. W weekend jednak wśród wielu graczy rozgorzały nadzieje na jeszcze jeden wielki powrót: po zamieszczeniu na mediach społecznościowych wpisu nawiązującego do serii Resistance, ekipa pobudziła sympatyków do nowych spekulacji.

Fani uniwersum kierują już od dłuższego czasu prośby o odświeżenie całej trylogii lub przygotowanie zupełnie nowej części na PS5. Wśród komentarzy pojawiają się klasyki typu: „dlaczego nam to robicie”, „nie bawcie się naszymi emocjami”.

Insomniac Games jak na razie zarzuciło wędkę (co robiło już niejednokrotnie, jeżeli mówimy o tym IP, choćby nawiązując do trybu multiplayer), ale o oficjalnych zapowiedziach nie ma jeszcze mowy. Trzeba jednak przyznać, że ekipa osiąga swój cel - entuzjaści marki od dawna wyczekują na wielki powrót, a teraz w tej kwestii robi się coraz głośniej. Wskrzeszenie serii Resistance na pewno dla wielu byłoby znakomitą zachętą do zainwestowania w PS5.

Źródło: https://wccftech.com/resistance-remaster-rumors-insomniac/

Tagi: Insomniac Games playstation 5 PS5 resistance