Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 03.05.2020 17:57
Frosthaven Kickstarter
843V

Frosthaven zebrało rekordową kwotę na Kickstarterze i stało się najchętniej finansowaną grą planszową

Mimo znacznie mniejszego szumu medialnego jaki ma w ostatnim czasie Kickstarter, platforma crowdfundingowa wciąż ma się bardzo dobrze i pozwala twórcom na zbieranie gigantycznych kwot.

W ostatnim czasie sporo mówiło się o tym, że Kickstarter jest już przeżytkiem i mało kto jest w stanie osiągnąć sukces wystawiając się na wspomnianej platformie, więc jeśli ktoś szuka finansowania, powinien ruszyć się na FIG-a albo jakąś inną platformę społecznościową.

Na szczęście wieszczenie rychłego upadku serwisu to bajka, która mogłaby dołączyć do baśni Andersena, albowiem na Kickstarterze wciąż zebrać grube miliony. Ostatnio udało się to remasterowi gry The Wonderful 101, zaś dzisiejszym przykładem bardzo udanej kampanii jest planszówka Frosthaven! 

W skrócie jest to inspirowany europejskimi klimatami sequel to bestsellerowej planszówki Gloomhaven, na którego producenci chcieli zebrać 500 tysięcy dolarów. Fani jednak okazali się na tyle hojni, że nadchodzący następca zebrał niemalże 13 milionów dolarów, na które złożyły się 83,193 osoby.

Na oficjalnej stronie możecie złożyć pre-order na Frosthaven, a jeśli ciekawi was tematyka gier planszowych, polecamy nasze zestawienie najlepszych tytułów na spędzenie rodzinnej kwarantanny.

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/frosthaven/frosthaven?ref=discovery_category_most_funded

Tagi: frosthaven gloomhaven planszówki