Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2020 20:29
Gun Jam akcja
322V

Gun Jam zaskakuje koncepcją. Shooter połączony z grą rytmiczną

Twórcy Gun Jam potwierdzają, że nadal można zaskoczyć graczy połączeniem gatunków. Produkcja to w zasadzie „rytmiczny shooter”, który już od pierwszej zapowiedzi zbiera bardzo pozytywne opinie.

Gun Jam to najnowsza produkcja niezależnego Jaw Drop Games, którego przedstawiciele wpadli na bardzo interesujący pomysł. Twórcy Q.U.B.E. 2 oraz Hue postanowili zaprezentować graczom połączenie pierwszoosobowej strzelanki z grą rytmiczną.

W Gun Jam możemy strzelać wyłącznie w momencie, gdy przed naszym celownikiem pojawi się oznaczenie do wybijania rytmu. Wszystko jest dodatkowo zsynchronizowane z udźwiękowieniem, a każdy wystrzał dodaje muzyce odpowiedniego brzmienia.

Deweloperzy obiecują, że w produkcji nie zabraknie kampanii, trybu zręcznościowego, różnorodnych postaci, ciekawych miejscówek oraz odpowiedniej do tego wszystkiego muzyki. Jaw Drop Games dba nawet o takie szczegóły jak mnożniki wyników, by następnie zainteresowani mogli walczyć o rezultaty w tabelach.

Aktualnie Gun Jam zmierza wyłącznie na komputery osobiste, a w przyszłości zespół będzie myślał o wydaniu pozycji na kolejne platformy. Tytuł może okazać się sporą niespodzianką kolejnych miesięcy.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/gun-jam-looks-like-guitar-hero-mixed-with-a-shoote/1100-6476669/

Tagi: gun jam Jaw Drop Games zapowiedź zwiastun