Iza Łęcka Iza Łęcka 30.04.2020 07:30
Assassin’s Creed Valhalla Art okładka
1806V

Assassin’s Creed Valhalla jest rozwijany przez 15 zespołów Ubisoftu

Wyczekiwany i podszyty wieloma plotkami Assassin’s Creed Valhalla został w końcu oficjalnie ujawniony. Ubisoft ponownie celuje w wielką skalę projektu. 15 zespołów francuskiego potentata czuwa nad rozwojem gry, a ich zadaniem jest także dostarczeniem produkcji na dwie generacje.

W ubiegłym roku Ubisoft potwierdził posiadanie ponad 14 tysięcy pracowników skupionych wokół ponad 40 zespołów deweloperskich. Zaplecze pod postacią doświadczonych twórców stanowi solidną bazę do tworzenia wielkich światów, które chętnie są wykorzystywane w produkcjach studia.

Wczoraj Ubisoft potwierdził Assassin’s Creed Valhalla, natomiast jeszcze dzisiaj odbędzie się prezentacja zwiastuna oraz konkretnych szczegółów dotyczących gry. Według plotek tytuł zmierza już na dwie generacje, czemu można śmiało zawierzyć wczytując się w najnowszą informację pochodzącą od Ubisoft Montreal. Kanadyjskie studio jest głównym zespołem rozwijającym przygodę w czasach wikingów, jednak skierowali oni podziękowania do aż 14 studiów współtworzącym Valhallę.

Assassin’s Creed Valhalla jest tym samym rozwijany przez aż 15 zespołów rozrzuconych po całym świecie. Tysiące deweloperów będzie pracować nad jednym tytułem, co może tylko potwierdzać ogromną skalę produkcji.

Ubisoft nie od dzisiaj chętnie korzysta z usług wielu swoich ekip podczas rozwijania dużych IP, a Assassin’s Creed Valhalla jest tego idealnym przykładem. Przy tak wielu osobach zaangażowanych w projekt niezwykle trudno jest dopilnować wszelkich tajemnic, nic więc dziwnego, że od miesięcy pojawiały się przecieki dotyczące umiejscowienia akcji, które Ubisoft wczoraj potwierdził.

Źródło: Twitter: UbisoftMTL

Tagi: Assassin’s Creed Assassin’s Creed Valhalla ubisoft