Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.04.2020 19:39
Ion Fury bohaterka
772V

Ion Fury z klasycznym hukiem wpada na konsole. Zwiastun potwierdza datę premiery

Konsolowcy także mogą liczyć na klasykę pełną gębą od 3D Realms i 1C Entertainment. Ion Fury zmierza na PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switcha, a najnowszy materiał zapowiada premierę i przygotowuje graczy na oldschoolowy shooter.

Ion Fury wylądowało na komputerach osobistych w zeszłym roku. Gra jeszcze przed premierą przeszła sporo zmian, ale ostatecznie tytuł został doceniony przez specjalistów i okazał się sukcesem. Produkcja zebrała oceny na poziomie 79% i w końcu z tą klasyką zapoznają się gracze na konsolach.

Nowe wydanie zapowiedział Mike Nielsen, CEO 3D Realms, który nie ukrywa, że zadaniem jego zespołu było zapewnienie na kolejnych platformach idealnych wrażeń:

„Naszym zamiarem było zapewnienie tej samej doskonałej, krwistej rozrywki, znanej z wersji PC na konsolach. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że przyjdzie taki dzień, w którym będziemy mogli użyć silnika Build na współczesnych konsolach, ale uważamy, że nasi gracze będą zadowoleni z efektu wysiłku i fantastycznej pracy Voidpoint oraz General Arcade”

Ion Fury wyląduje na konsolach już 14 maja i od tego dnia pozycja będzie dostępna na trzech urządzeniach (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch). Pierwotnie autorzy zaoferują wydanie w cyfrowej dystrybucji, ale premiera pudełkowego wydania odbędzie się 26 czerwca.

Tytuł na pewno powinien zainteresować fanów klasycznych shooterów, ponieważ deweloperzy przygotowali grę korzystając nawet z odpowiedniej technologii. Gra powstała na tym samym silniku, co oryginalny Duke Nukem 3D, ale podczas prac zespół upewnił się, że tytuł zaoferuje odpowiednie doświadczenie współczesnym graczom.

Źródło: Informacja prasowa: Cenega

Tagi: 3D Realms Ion Fury Voidpoint