Iza Łęcka Iza Łęcka 24.04.2020 10:27
Bloober Team Observer x Layers of Fear
651V

Bloober Team szykuje się do ogłoszenia gry AAA. Twórcy Blair Witch nawiązali współpracę z Platige Image

Już od kilku tygodni wiemy, że Bloober Team pracuje nad wielkim tytułem AAA. Studio planuje zapewnić nie tylko najwyższą jakość rozgrywki, ale stawia na najlepsze zwiastuny. Krakowianie podjęli współpracę z Platige Image, które zajmie się stworzeniem nowych animacji.

Bloober Team na początku kwietnia potwierdziło prace nad zupełnie nową produkcją, która pozwoli deweloperom wkroczyć do „ligi światowej”. Nawiązując wielomilionową współpracę z wciąż niepotwierdzonym wydawcą, Polacy rozpoczęli prace nad grą osadzoną w znanym IP.

23 kwietnia Bloober Team podpisało umowę z Platige Image na przygotowanie „animacji do nowej, wysokobudżetowej produkcji”. Termin realizacji zadania dla warszawskiego studia animacji 3D i postprodukcji został wyznaczony na końcówkę stycznia 2021 roku, więc prawdopodobnie dopiero po tym terminie Bloober Team ujawni grę.

„Jesteśmy dumni z tego, że będziemy pracować z Platige, bo jest to jedno z najlepszych studiów na Świecie. Wspólnie przeprowadziliśmy już część prac weryfikacyjnych, a ich efekty są bardzo ekscytujące. Wierzymy, że nasza współpraca będzie kontynuowana nawet po zakończeniu tego projektu." - komentuje Piotr Babieno, Prezes Zarządu w Bloober Team.

„Cieszymy się, że Bloober zaprosił nas do udziału w tym unikatowym projekcie i tym samym udało się nawiązać współpracę, w ramach której dwie polskie firmy będą tworzyć wysokiej jakości produkcję na najwyższym poziomie. Wspólnie będziemy dążyć do tego by efekty naszej pracy na długo pozostały w pamięci graczy.” – dodaje Karol Żbikowski, CEO Platige Image.

Platige Image pracuje z największymi gigantami w branży. Firma jest odpowiedzialna za pierwszy zwiastun Cyberpunka 2077, zwiastuny z poszczególnych odsłon Wiedźmina czy też opracowanie trailerów Dying Light 2, Watch Dogs 2, The Division 2, Metro Exodus. Jedna z projekcji Platige Image poświęconych God of War została wyświetlona na parkiecie Golden State Warriors.

Bloober Team także nie próżnuje. Twórcy zapowiedzieli ostatnio Observer System Redux, które zmierza już na PS5 i Xboksa Series X.

Źródło: https://news.publicdialog.pl/clients/3578/pr/501866/bloober-team-i-platige-image-rozpoczynaja-wspolprace

Tagi: Bloober Team platige image