Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.04.2020 12:37
FFVII Remake sprzedaż
1176V

Final Fantasy VII Remake już poza podium w UK. Niedobory w sklepach odbijają się na wynikach

Square Enix chwali się, że Final Fantasy VII Remake zanotowało wspaniały wynik sprzedaży, na poziomie ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy. Zobaczmy jak grze poszło w ostatnim tygodniu w Wielkiej Brytanii.

Square Enix chwali się opchnięciem ponad 3,5 mln kopii Final Fantasy VII Remake, ale tytuł dosyć szybko zleciał z podium w rankingu sprzedaży na rynku brytyjskim. W ostatnim tygodniu tymczasowemu exclusive'owi z PS4 udało się zająć 4 pozycję. Sprzedaż pudełkowych wydań gry spadła aż o 87% w porównaniu z sytuacją sprzed 2 tygodni. Prawdopodobnie ma to związek z niedoborami fizycznych wydań gry w sklepach, które zgłasza część klientów.

Wygląda też na to, że w związku z niedoborami Nintendo Switch w brytyjskich sklepach spadły też wyniki niektórych produkcji przeznaczonych na tę konsolę. Przykładowo sprzedaż Animal Crossing:  New Horizons zmalała o 42% w porównaniu z sytuacją sprzed 2 tygodni.

Najlepszą sprzedażą w ostatnim tygodniu cieszyła się FIFA 20. Na drugim miejscu uplasowało się nowe Animal Crossing. Podium zamyka Call of Duty: Modern Warfare.

Ranking sprzedaży gier w pudełkach na rynku brytyjskim (ostatni tydzień):

  1. FIFA 20
  2. Animal Crossing: New Horizons
  3. Call of Duty: Modern Warfare
  4. Final Fantasy 7: Remake
  5. Star Wars Jedi: Fallen Order
  6. Grand Theft Auto 5
  7. Mario Kart 8: Deluxe
  8. Resident Evil 3
  9. Luigi's Mansion 3
  10. Ring Fit Adventure

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-04-22-uk-charts-physical-game-sales-plunge-43-percent

Tagi: ffvii remake Final Fantasy VII Final Fantasy VII Remake Square Enix