Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.04.2020 19:13
Layers of Fear stwór z obrazka
362V

Layers of Fear trafi na wielki ekran. Hollywood chce zająć się ekranizacją gry

Layers of Fear to już druga produkcja rodzimego Bloober Team, która może trafić na wielki ekran. Krakowianie znaleźli inwestora, podpisali umowę i teraz mogą ze spokojem oczekiwać efektów. Filmem zajmie się hollywoodzka wytwórnia Project Nerd Boss.

Layers of Fear odmienił wizerunek Bloober Team i był pierwszą mocną grą przygotowaną przez studio na aktualną generację. Produkcja zadebiutowała na pierwsze platformy w 2016 roku, a później zespół zajął się opracowaniem Observera, Layers of Fear 2 oraz Blair Witch. Teraz deweloperzy tworzą między innymi next-genową wersję Observera oraz rozwijają tajny i zarazem wysokobudżetowy projekt.

Dzisiaj Bloober Team ogłosił kolejną ważną wiadomość. Firma podpisała umowę na przygotowanie filmu „Layers of Fear”, którym zajmie się hollywoodzka wytwórnia Project Nerd Boss:

„Nad pre-produkcją filmu "Layers of Fear" osobiście pracowałem ponad 2 lata. Jestem bardzo zadowolony z tego co udało się osiągnąć, co więcej projekt realizować będziemy z ludźmi, których znamy od lat. Podpisanie umowy, na mocy której kolejny nasz produkt zyska filmową adaptację pozwala nam budować nasze portfolio zgodnie z planem. Nasz hollywoodzki partner będzie odpowiadał zarówno za złożenie budżetu jak i produkcję filmu. My będziemy koproducentami” – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team

Aktualnie wyłącznie podpisano umowę, więc jeszcze nie możemy mieć pewności, że film trafi kiedyś na duży ekran, ale jak widać produkcje Polaków są dostrzegany na całym świecie i znajdują się chętni, by rozwijać uniwersa.

Warto przypomnieć, że już Observerem zainteresowało się Hollywood, ale od 2017 roku nie otrzymaliśmy większych szczegółów dotyczących projektu. Prawa do przygotowania ekranizacji cyberpunkowej historii otrzymała hollywoodzka wytwórnia Zero Gravity.

Źródło: https://superbiz.se.pl/wiadomosci/w-hollywood-zekranizuja-polska-gre-nadchodzi-filmowa-wersja-layers-of-fear-aa-Efs2-KcFi-Wt1N.html

Tagi: Bloober Team Layers of Fear Project Nerd Boss techland