Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 19.04.2020 13:30
James Gunn o swoim ulubionym Jokerze
1490V

James Gunn, reżyser Legionu Samobójców, zdradził, który filmowy Joker był jego ulubionym

Twórca wyczekiwanego "Legionu Samobójców", który ma zamazać złe wrażenia po pierwszym, zdradził, jaki z filmowych Jokerów jest jego ulubionym. 

James Gunn to niezwykle popularny reżyser, który w ostatnim czasie bardzo mocno utożsamiany jest z kinem traktującym o superbohaterach. Obecnie pracuje nad nową interpretacją "Legionu Samobójców", po tym, jak poprzednia okazała się sporym niewypałem i zebrała fatalne opinie od krytyków. 

Twórca w okresie kwarantanny zrobił się wyjątkowo aktywny w social media i zabija czas poprzez interakcję z fanami. Już miesiąc temu podzielił się przecież swoją listą najlepszych filmów, które warto nadrobić podczas nakazu pozostawania w swoich własnych domach. Teraz zdradził, który filmowy Joker jest jego ulubionym. 

I trzeba zaznaczyć, że lista osób, które mógł wytypować, jest niezwykle długa. W rolę najbardziej ikonicznego antagonisty komiksowego wcielali się przecież Jack Nicholson, Jared Leto, Cesar Romero, Heath Ledger i Joaquin Phoenix. Piątka dobrych aktorów, spośród których jednym udało się interpretować Jokera lepiej, a innym gorzej. 

Jak dowiedzieliśmy się z najnowszej sekcji Q&A na koncie Gunna, na Instagramie, jego ulubionym filmowym wcieleniem tej postaci jest Joaquin Phoenix! Aktor wcielił się w terroryzującego komika w najnowszym filmie, który debiutował w ubiegłym roku i zdobył całą masę nagród. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii o "Jokerze", to recenzję autorstwa Jędrzeja możecie przeczytać w tym miejscu!

Joker

Źródło: https://comicbook.com/dc/2020/04/19/the-suicide-squad-joker-james-gunn-reveals-favorite-actor/

Tagi: dc James Gunn joker legion samobójców Suicide Squad