Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.04.2020 09:15
PS5 Dualsense Supermassive
1131V

PS5 DualSense. Twórcy Until Dawn zaczęli analizować możliwości kontrolera

Prezentacja nadchodzącego kontrolera od Sony wywołała niemały szum. Wiele wskazuje na to, że twórcy z branży gier już teraz pracują nad wykorzystaniem jego opcji.

Sony bardzo mocno zachwala możliwości, które może zaoferować najnowszy kontroler, będący bazowym dla konsoli PlayStation 5. Urządzenie doczekało się wielu zwolenników, ale nie brakuje także przeciwników. Ostatnio pisaliśmy choćby o wypowiedzi Alberta Penello, który poddał wątpliwości wygodę użytkowania rzeczonego sprzętu

Jedno jest pewne- niektórzy twórcy nie zamierzają tracić czasu. Przedstawiciel Supermassive Games, studia odpowiedzialnego za stworzenie między innymi świetnego Until Dawn, Pete Samuels, przekazał, że ekipa już teraz pracuje nad wykorzystaniem udogodnień, które ma zapewnić kontroler: 

To dla nas naprawdę ekscytujące. Tak, jak powiedziałeś - mieliśmy pewne doświadczenie nie tylko z Until Dawn, ale spędziliśmy kilka lat tworząc gry w VR. Mogliśmy bawić się niektórymi rzeczami, w tym sterowaniem głosowym. Tak, jesteśmy podekscytowani, lubimy nowe rzeczy.

Wspomniałeś o kontrolerze DualSense PlayStation 5 i jego funkcjach, a od jakiegoś czasu rozmawiamy o tym, w jaki sposób będziemy go używać. Nowa generacja konsol jest zawsze ekscytująca. Podobnie z platformami transmisji strumieniowej- te starają się poszerzyć grono graczy. W ciągu następnych kilku lat będzie masa rzeczy, którymi można się ekscytować!

Cóż, wiele wskazuje na to, że twórcy rzeczywiście mają ciekawe pomysły. Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że sam wbudowany mikrofon może stanowić duże urozmaicenie. Nam pozostaje wierzyć, że implementacje konkretnych rozwiązań wpłyną na przyjemność czerpaną z gry. 

Źródło: https://www.dualshockers.com/until-dawn-developer-supermassive-games-is-already-having-discussions-about-the-dualsense-controller/

Tagi: sony Supermassive Games Until Dawn