Roger Żochowski Roger Żochowski 16.03.2012 13:51
Metacritic pozbawił twórców Fallouta premii!
990V

Metacritic pozbawił twórców Fallouta premii!

Nie raz pisaliśmy już o tym, że noty na portalu Metaritic mają ogromny wpływ nie tylko na graczy, ale i samych deweloperów. Przekonali się o tym bardzo boleśnie członkowie studia Obsidian Entertainment, twórcy Fallout: New Vegas.

xxxxx

 

Zawsze miło jest dostać premie za dobrze wykonaną pracę, jednak w przypadku ostatniej odsłony Fallouta, gra musiała spełnić pewien warunek. Otóż włodarze firmy Bethesda Softworks obiecali pracownikom Obsidian tworzącym New Vegas, że jeśli po premierze gry średnia ocen na portalu Metacritic wyniesie przynajmniej 85%, Ci zostaną nagrodzeni dodatkową premią.
 

Niestety, tak się jednak nie stanie, choć trzeba przyznać, że do szczęścia zabrakło niewiele. Średnia ocen pecetowej i Xboksowej wersji gry osiągnęła wartość 84%, zaś w przypadku PS3 dobiła do 82%. A to oczywiście oznacza, że premii nie będzie. Przypominam również o masowych zwolnieniach w Obsidian, o których niedawno informowaliśmy Was na łamach PPE. Początek roku nie jest więc zbyt łaskawy dla twórców Fallouta.

Tagi: