Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 12.04.2020 12:45
lol
690V

Gracze League of Legends walczą z koronawirusem

Społeczność LOL-a zebrała już 6 milionów na walkę z koronawirusem - gracze popularnej sieciowej gry wybierają obecnie organizacje, na które zostaną przelane pieniądze.

Gracze zagrywający się w League of Legends uzbierali w ostatnim czasie około 6 milionów dolarów, które mają przeznaczyć na walkę z siejącym ogromne spustoszenie koronawirusem. Pieniądze zostaną już niebawem przeznaczone dla organizacji charytatywnej, na którą głosują.

Od 10 kwietnia do 23 kwietnia gracze tzw. LOL-a mogą wybierać jedną z trzech dostępnych organizacji charytatywnych. Ci, którzy dostaną najwięcej głosów mogą liczyć na gruby przelew gotówki (50% uzbieranej kwoty) przeznaczonej na walkę z szerzącą się pandemią. Pozostałe dwie organizacje dostaną po 25%.

Na temat wypowiedział się prezes Riot Games, Dylan Jadeja, który napisał:

Jako organizacja globalna, mamy szczęście, że mamy możliwość służyć graczom z różnych środowisk na całym świecie. Wierzymy, że wykorzystanie naszej platformy, aby dać graczom możliwość wyboru organizacji charytatywnej, która ma dla nich największe znaczenie, jest niezwykle istotne i mamy nadzieję, że w przyszłości nadal będziemy szukać możliwości, aby dać naszym graczom możliwość oddania się w sposób, który będzie z nimi współgrał.

Warto zajrzeć na:

Źródło: gamesindustry.biz

Tagi: League of Legends Riot Games