Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.04.2020 14:45
16 states nowy film o pandemii
324V

16 States powstanie! Fede Alvarez wyreżyseruje film o pandemii zombie

Lionsgate wygrało prawa do stworzenia filmu "16 States", który opowie o potwornej apokalipsie nieumarłych. Obsada twórcza składa się z głośnych nazwisk. 

Wszelkie dzieła popkulturowe traktujące o pandemiach są dziś niezwykle popularne. Wszystko wynika z tego, że teraz, jak nigdy wcześniej, zdają się bliskie naszej sytuacji. Już teraz spodziewać się należy, że gdy tylko sytuacja się uspokoi, głośno będzie o kolejnych projektach opartych o tę tematykę. 

Pierwsze już wychodzą na jaw. Jak przekazał The Hollywood Reporter, wytwórnia Lionsgate wygrała prawa do zekranizowania thrillera "16 States", za którego napisaniem stoją John Requa oraz Glenn Ficarra. Za reżyserię odpowie Fede Alvarez, który pracował wcześniej przy takich dziełach kina gatunkowego, jak "Nie Oddychaj" i "Martwy Zło".

Na ten moment o fabule wiemy niewiele, ale wszystko ma być opowieścią o podróży podczas pandemii zombie. Historię będziemy prawdopodobnie obserwować z perspektywy matki próbującej dotrzeć do swojej rodziny. Projekt został opisany, jako posiadający nutkę podobieństwa z "Jestem Legendą" Willa Smitha. 

Rzuć okiem na ostatnie recenzje z naszego portalu:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/fede-alvarez-direct-lionsgates-zombie-pandemic-thriller-16-states-1289734

Tagi: 16 states Fede Alvares Lionsgate zombie