Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 11.04.2020 12:28
Final Fantasy XIV: Echoes of a Fallen Star
412V

Nowa zawartość do Final Fantasy XIV opóźniona przez koronawirusa

Final Fantasy XIV wciąż się rozrasta, a jego deweloperzy dokładnie dbali o to, abyśmy regularnie otrzymywali ciekawą zawartość. Niestety w związku z ogólnoświatową pandemią koronawirusa, kolejna paczka została opóźniona.

Square Enix bardzo dobrze dba o swoje małe-wielkie MMORPG, którego łączna baza graczy sięgnęła już ponad 18 milionów osób, co jak na płatny tytuł z abonamentem, jest rezultatem wręcz wyśmienitym.

Kilka tygodni temu na serwerach wylądowała duża aktualizacja zawartości oznaczona numerkiem 5.2, na którą jeszcze COVID-19 wpłynąć nie zdążył. Niestety prace nad zaplanowaną na wakacje łatką 5.3 zostaną mocno opóźnione o czym osobiście w specjalnym liście poinformował fanów producent i reżyser gry, Naoki Yoshida.

Japończyk wyjaśnia, że w Tokio gdzie jest siedziba studia panuje Stan Wyjątkowy, a co za tym idzie każdy musi siedzieć w domu i jeśli może, pracuje zdalnie. Niestety Final Fantasy XIV to projekt w jaki zaangażowane są osoby z całego świata, a co za tym idzie kwarantanna w Europie czy Stanach Zjednoczonych, również odbija się na stanie produkcji japońskiego MMORPG. Jak wyjaśnia Yoshida-san, przyczyn opóźnień jest kilka.

  • Opóźniona dostawa assetów graficznych przez kwarantannę miast we Wschodniej Azji, Ameryce Północnej oraz Europie.
  • Opóźnienie nagrań głosowych w Europie.
  • Spowolnienie pracy w głównej ekipie w Tokio.
  • Znacznie wolniejsze tempo działań działu produkcji oraz QA, spowodowanych pracą zdalną.

Square Enix namocniej zatem przeprasza swoich fanów, ale będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość - nikt nie wie o ile opóźni się premiera patcha 5.3, ponieważ mogą to być 2 tygodnie, miesiąc, a może nawet i więcej.

Publicystyka na weekend:

Źródło: https://eu.finalfantasyxiv.com/lodestone/topics/detail/2e2429b227500a1077abec94d1a54966f48c2938

Tagi: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn Square Enix