Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.04.2020 10:45
Andrid i iOS łączą siły
450V

Google i Apple grają do jednej bramki. Firmy łączą siły w walce z koronawirusem

Bieżąca sytuacja na świecie wymaga solidarności. Świetny przykład takich działań płynie ze strony dwóch hegemonów rynku mobilnego. 

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednikiem wojen konsolowych w branży gier, jest batalia o klientów pomiędzy Apple i Google. Firmy konkurują ze sobą od dekad i wszystko trwa nadal. Są jednak sytuacje, gdy tego typu potyczki muszą zejść na dalszy plan. 

Tak jest też w tym przypadku, gdy wszyscy solidaryzują się w obliczu jednego wroga. Hegemoni branży technologicznej zapowiedzieli wdrożenie systemu, który pozwoli walczyć z koronawirusem. Jak możemy przeczytać w oficjalnej dokumentacji, powstać ma program na Androida i iOS, który będzie wysyłać powiadomienia o obecności w pobliżu osób zakażonych/objętych kwarantanną. 

Co bardzo ciekawe, nie będzie to bynajmniej zwyczajna aplikacja, a pewien system, który zbierze dane ze wszystkich aplikacji rządowych (jak nasze polskie ProteGO) i będzie powiadamiał użytkowników o zagrożeniu. Cały pomysł ma zostać oparty na użyciu bluetooth, co pozwoli na wzajemne przesyłanie sygnałów. 

Na ten moment nie wiadomo, kiedy dokładnie możemy spodziewać się debiutu tego pomysłu. Pierwsze informacje mówią o połowie maja, więc na ten moment musimy czekać i ściskać kciuki, aby wszystko doszło do skutku i ułatwiło nam późniejsze funkcjonowanie. 

Interesujesz się nową technologią? Musisz sprawdzić też:

Źródło: https://www.apple.com/newsroom/2020/04/apple-and-google-partner-on-covid-19-contact-tracing-technology/

Tagi: Android Apple google iOS koronawirus