Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.04.2020 21:50
PS5 DualSense
1774V

PS5 DualSense porównany z innymi padami Sony. Ewolucja kontrolera ukazuje zmiany

Sony w końcu ujawniło pierwszy element nowej generacji, którym okazał się kontroler DualSense. Posiadacze PS5 skorzystają z futurystycznego pada i jego zmiany zostały dobrze zaakcentowane na przyjemnej prezentacji – zobaczcie ewolucje urządzeń japońskiego producenta.

Sony od lat stara się właśnie za pomocą kontrolerów do kolejnych konsol zaprezentować graczom nową jakość wrażeń. Pierwszy DualShock otrzymał analogi oraz wibracje, drugi został wyposażony w poprawione „wstrząsy” i system wykrywania siły nacisku, trzeci porzucił kabel i zapewnił czujnik ruchu, a w czwartym znaleźliśmy panel dotykowy, przyciski Share / Options (zamiast Select i Start), głośnik oraz diodę. Na przestrzeni lat wiele się zmieniło i ten krótki opis tak naprawdę nie przedstawia wszystkich zmian przygotowanych przez inżynierów z Sony, ale potwierdza jedno – pady od zawsze były bardzo ważne dla producenta.

Ewolucja padów Sony z DualSense

W przypadku PS5 otrzymamy DualSense, który już na pierwszych materiałach zaskakuje, ale wygląd jest w jego przypadku sprawą drugorzędną – firma zadbała o między innymi haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery. Technologia ma zapewnić zupełnie nową jakość rozgrywki, ponieważ gracze odczują teraz wiele nowych bodźców.

W Sieci wylądowało ciekawe porównanie kontrolerów Sony – materiał pozwala dokładnie dostrzec różnice w panelu głównym, gripach czy też ułożeniu niektórych elementów. Od premiery pierwszego kontrolera zmieniło się wiele, ale Japończycy wciąż stawiają na jedno: dwa analogi zawsze znajdują się na stałym miejscu.

Jaki pad Sony na przestrzeni lat przypadł Wam najbardziej do gustu? Ja mam ogromny sentyment do kontrolerów z PlayStation 2. Ten sprzęt był nie do zajechania.

Sprawdźcie wiadomości o nowej generacji:

Źródło: Twitter IGN

Tagi: DualSense playstation 5 PS5 sony